• Łask ma szansę na zorganizowanie festiwali muzyczno-artystycznego dla młodzieży, gdzie poprzez sztukę będą mogli się integrować. Żeby pomóc młodym ludziom wystarczy tylko zagłosować.

  „Łask Play – Włącz się” po raz pierwszy odbyła się w Łasku 20 lipca 2013 z inicjatywy trójki przyjaciół, która pragnęła zmienić coś w swoim mieście. Impreza plenerowa, która ma na celu promowanie kultury hip – hop i drum and bass. Objęła swoim zakresem strefę muzyczno – rozrywkową, graffiti, street-art, taniec oraz sport. Na scenie wystąpiło wielu znanych artystów, Tak było 3 lata temu. Kosztowało to organizatorów to mnóstwo pracy, wysiłku i środków własnych. W tamtym czasie pokonaliśmy wiele barier, problemów i ograniczeń. Teraz wyciągając z tego naukę i otrzymując liczne sygnały od uczestników tamtego wydarzenia jesteśmy pewni że nadal jest potrzeba integracji mieszkańców miasta przez taką formę.
  Mądrzejsi w doświadczenie wiemy też jakie były braki i o co należy wzbogacić taki event aby był bardziej wartościowy dawał efekt długo falowy.
  Muzyka, sztuka, taniec, sport – te cztery elementy będą dziedzinami rozwijanymi podczas naszego festiwalu. Muzyka- zaprosimy znanych muzyków aby podzielili się z uczestnikami swoją wiedzą i oczywiście twórczością. Lokalni artyści również znajdą miejsce dla siebie na naszej scenie. Pragniemy to właśnie ich promować i wspierać w artystycznej ścieżce. Na scenie zagości muzyka hip-hop oraz drum and bass.
  Sztuka – street art. w tygodniu przed festiwalem odbędzie się cykl warsztatów z graffiti, gdzie uczestnicy będą mogli zobaczyć jak od pomysłu do realizacji powstaje graffiti oraz włączyć się w jego realizację. Efektem prac ma być wspólny mural na jednym z budynków w Łasku.
  Taniec z kultura i sztuka street art. wiąże się również taniec w przeróżnych odmianach. Zaproszone szkoły tańca zaprezentują się podczas festiwalu, a zajęcia dla uczestników będą darmowe w tym dniu.
  Sport – jest jednym z kluczowych elementów życia społecznego. Trudno wyobrazić sobie nasze codzienne życie bez sportu. Miliony ludzi na świecie uprawiają sport dla zdrowia i kondycji fizycznej oraz po to, aby odczuć poczucie wspólnoty i współzawodnictwa z innymi. Nie ulega wątpliwości, że uprawiając sport wdrażamy wiele wartości: tolerancję, ducha działania zespołowego, poczucie sprawiedliwości i siłę charakteru. Dlatego właśnie sport będzie stanowił twardy atrybut tego wydarzenia. Podczas festiwalu odbędzie się turniej o puchar Łask play, spływ kajakowy, pokazy sportów walk. Gośćmi specjalnymi będą sportowcy naszego regionu którzy mają osiągnięcia na skalę krajową, międzynarodową i światową.
  Festiwal Łask Play przyniesie mieszkańcom nie tylko uciechę i radość w dniu finału ale także pozostawi po sobie wartości dodane tj. wiedze umiejętności uczestników warsztatów, zintegruje ich w wspólnym działaniu, wskaże artystyczne i sportowe ścieżki rozwoju, a efektem materialnym będzie mural. Łammy stereotypy, przekraczajmy nasze bariery i działajmy dlatego Łask Play- Włącz się!!
  Projekt wpływa na wiele aspektów, ale najistotniejsze cel, jakie chcemy osiągnąć to: edukacja sportowa, muzyczna i artystyczna, promocja różnych form aktywnego wypoczynku, zdrowa rywalizacja i zabawa burzenie barier społecznych i ekonomicznych w gronie młodzieży aktywizacja czynnika społecznego, aktywizacja młodych dla dobra ogólnego kreowanie pozytywnego wizerunku pobudzenie zaangażowania władz lokalnych i przedsiębiorców.
  Tak piszą o przedsięwzięciu organizatorzy. Sami na własnej skórze mogliśmy się jednak przekonać jak wspaniałą inicjatywą była zorganizowana trzy lata temu akcja. Nie ma na co czekać. Bierzmy się za głosowanie!
  Aby oddać swój głos na wybrany projekt należy założyć konto na portalu: http://spolecznik20.pl/signup, a następnie się zalogować. Możliwość oddania głosu mają tylko osoby zalogowane. Aby oddać głos, wybierz projekt z zakładki Spółdzielnia pomysłów >> Przeglądaj projekty. Po wybraniu projektu, kliknij przycisk „Głosuj” w prawym górnym rogu. Dziennie możesz oddać jeden głos, pamiętając, że do swojej dyspozycji masz łączną pulę 10 głosów.

  Udostępnij