• Szósta edycja w roku szkolnym 2015/2016 konkursu „Zdrowo jem – więcej wiem”, realizowanym przez Fundacje Banku Ochrony Środowiska, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Rzecznika Praw Dziecka i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie została rozstrzygnięta.

  Zgłoszonych do konkursu zostało niemalże 20 tys. uczniów, z klas 0-III szkół podstawowych.

  Wspaniałe 2 miejsce w etapie JESIEŃ, 3 miejsce w etapie WIOSNA oraz 3 miejsce GRAND PRIX, zajęła obecna klasa III c – „ASY Z DRUGIEJ KLASY” ze Szkoły Podstawowa nr 4 w ZSO im. I. J. Paderewskiego w Łasku – Kolumnie. Nad realizacją zadań czuwała wychowawczyni pani Iwona Solecka, która wysyłała raporty wraz z dokumentacją zdjęciową z realizacji każdego zadania..

  Cały rok szkolny dzieci uzupełniały swoją wiedzę ma temat listy zdrowych produktów, zdrowego odżywianie i aktywności fizycznej i przygotowywały prace na ten temat, promowały zdobyte wiadomości i umiejętności wśród uczniów kl. 0 – VI, realizując zadania w etapie jesiennym, zimowym i wiosennym. 27 października br. obecna klasa III c wraz z wychowawcą i rodzicami pojechała na uroczystą galę wręczenia nagród. To ogromne przeżycie i wyróżnienie dla dzieci pojawić się w tak prestiżowym miejscu na scenie budynku Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie. Dzieci odebrały główną nagrodę – skaner, który będzie służył i przypominał o konkursie całej klasie, jak również każde z osobna otrzymało nagrody niespodzianki. Nauczyciel odebrał tablet. Projekt miał charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej, uczył nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmieniał nawyki żywieniowe, edukował, skłaniał do zmiany stylu życia. Problem, jakim jest nadwaga i otyłość pojawiająca się u dzieci w wieku szkolnym drastycznie wzrasta, poprzez spożywanie przez nich ogromnych ilości pokarmów wysokoenergetycznych i brak ruchu. Uświadamianie rodzicom, którzy są najważniejszymi osobami w życiu dzieci, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa to podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia. Dzieci już wiedzą, że jedzenie owoców i warzyw to nie tylko piękny wygląd, ale dbanie o swoje zdrowie. W nagrodę za tak wielkie osiągnięcie i zaangażowanie w realizację projektu, rodzice uczniów z kl. III c ufundowali im nagrodę – niespodziankę – zwiedzanie z przewodnikiem Stadionu Narodowego. Była to dla nich ogromna frajda i wyróżnienie. Ogromne podziękowanie dla pani Iwonki Soleckiej za niesamowite zaangażowanie za poświecenie swojego wolnego czasu i zainteresowanie naszych dzieci projektem i próbę wszczepienia zdrowych nawyków. Drodzy rodzice, kontynuujcie dalej, nasza przyszłość – to zdrowe i uśmiechnięte dzieci.

  Gratulacje!

  Elżbieta Kwiecińska

  Udostępnij