• Dwie ekipy żołnierskie wzięły udział w nagraniu kolejnego odcinka teleturnieju „Familiada”. Zostanie on wyemitowany na antenie TVP 2 o godz. 14.00 w Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada.

    W odgadywaniu najpopularniejszych skojarzeń zmierzyły się „Rodzina Rosomaka” z 1. batalionu 12 Brygady Zmechanizowanej i „Rodzina F-16” z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Program uatrakcyjnił występ zespołu „Czasza” złożonego z muzykujących żołnierzy 6 Brygady Powietrznodesantowej.

    W składzie „rodziny Rosomaka” wystąpili por. Przemysław Szreder, chor. Grzegorz Moskwa, kpr. Łukasz Machała, st. szer. Marta Blicharska i st. szer. Rafał Murawski. „Rodzina Jastrzębia” składała się z kpt. Krzysztofa Marciaka, por. Dominiki Żebrowskiej, ppor. pil. Karola Śledzińskiego, sierż. Dominika Filipa i szer. Macieja Kaczmarka.

    Rywalizacja podczas programu była zacięta, ale nie możemy zdradzić, która drużyna okazała się lepsza. Jednak i tak prawdziwym zwycięzcą był ktoś inny. Żołnierze ustalili bowiem, że niezależnie od tego kto zdobędzie nagrodę, czek z wygraną zostanie przekazany dla Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju.

    Udostępnij