• Listy kandydatów do sejmu i senatu zostały zarejestrowane, a na nich sporo osób z powiatu łaskiego. Sprawdzamy, kto ma apetyt na władzę?
  Już wiadomo, kto będzie walczył o fotel posła i senatora w naszym powiecie. Wśród wymienionych osób są znane nazwiska, ale mamy również do czynienia z absolutnymi „świeżynkami”. Z Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej RP do sejmu z miejsca 10. startuje Marek Krawczyk, wicestarosta łaski i nauczyciel, członek partii. Z tego komitetu z numerem 21 startuje też nauczyciel Robert Majczyk, zamieszkały w Widawie, który jest również członkiem PO.
  Z listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Zjednoczona Lewica (SLD, TR, PPS, UP, Zieloni) z numerem 12. do sejmu pragnie dostać się Grażyna Krzesińska z Łasku. Zawód – handlowiec. Również członkini SLD. Z tej samej listy startuje Bogumiła Lewandowska z Lichawy. Kandydatka nie należy do partii, a zawodowo zajmuje się muzyką. Czarnym koniem Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego jest Cezary Gabryjączyk z Gorczyna, z wykształcenia ekonomista, były starosta powiatu łaskiego, obecnie piastuje urząd wiceministra skarbu państwa. Członek partii PSL startuje do sejmu z numerem 3. W tym komitecie znalazło się również miejsce dla Marka Krawczyka, rolnika z Kamostka, który także należy do PSL-u.
  Jednak najwięcej osób do sejmu z powiatu łaskiego startuje z Komitetu Wyborczego KORWiN. Trójką tej listy jest Bolesław Ejsmont, przedsiębiorca z Okupu Małego, członek partii. Z 12. pozycji startuje Robert Jabłoński z Łasku. Jest automatykiem-elektrykiem, nie należy do żadnej partii. Z numerem 17. do sejmu wybiera się Mateusz Borowski, przedsiębiorca z Łasku (nie należy do partii), a 18. pozycja należy do Aleksandry Stos, studentki zamieszkałej w Łasku, która także nie jest zapisana do partii.
  Z listy Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości do sejmu z numerem 21 startuje Elżbieta Henke, urzędniczka z Łasku. Kobieta jest członkinią partii PiS. Z listy Komitetu Wyborczego Nowoczesna Ryszarda Petru z numerem 8 do sejmu startuje Justyna Błażejewicz, pracownik fundacji z Wronowic. Nie należy do partii.
  Z powiatu łaskiego nie ma kandydatów do sejmu z takich komitetów jak: KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże”, KWW Zbigniewa Stonogi, KWW „Kukiz 15”, KW Samoobrona, KW Partia Razem.
  Z okręgu sieradzkiego, który obejmuje powiaty: kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski, zgierski, liczba kandydatów na posłów wynosi 231. Startuje 137 mężczyzn i 94 kobiety. Średni wiek kandydatów to 41 lat (mężczyźni 42, kobiety 41). Do senatu z naszego okręgu startuje tylko Andrzej Owczarek, nauczyciel z Łasku, członek partii Platforma Obywatelska RP.

  Udostępnij