• To był dobry weekend dla fanów łaskiego futbolu.
    LKS Kwiatkowice liderem klasy okręgowej, a MULKS Łask po krótkiej przerwie znowu zajmuje pierwsze miejsce. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd boisk.
    Klasa okręgowa
    W dziewiątej kolejce rundy jesiennej zadowolony może być LUKS Bałucz, który rozgromił GLKS Strzelce Wielkie 6:1. Ciekawe były także derby powiatu. Lider tabeli LKS Kwiatkowice nie dał złudzeń Widavii Widawa i wygrał z lokalnym rywalem 5:1. Kolejne trzy punkty zdobyli także piłkarze Orkanu Buczek, którzy na wyjeździe grali z Piastem Błaszki, spadkowiczem IV ligi. Na boisko, Orkan Buczek wyszedł w składzie: Kuba Faryś, Jacek Popek, Damian Cieplucha, Adam Dobrowolski, Damian Kieraś, Patryk Niciak, Mateusz Boruń, Kuba Kopa, Piotr Głowiński oraz Tomek Marecki. Ten ostatni w 14 sekundzie gry miał szanse zdobyć pierwszego gola. Niestety piłka odbiła się o słupek. W 21 minucie Tomasz Marecki zrehabilitował się i strzelił bramkę, prowadząc tym samym drużynę do zwycięstwa. Orkan miał jeszcze kilka szans na zdobycie gola. Niestety, zabrakło odrobiny szczęścia.
    W tabeli niespodzianki i duże roszady. Pozycję lidera zajmuje LKS Kwiatkowice, po piętach depcze mu Orkan Buczek, który w klasyfikacji ma punkt mniej. Czwarte miejsce zajmuje LUKS Bałucz, a dziewiąte Widavia Widawa.
    A-klasa
    W ostatniej kolejce MULKS Łask na wyjeździe grał z Pogonią Zduńska Wola, która zajmowała fotel lidera. Jak zwykle, MULKS zaserwował swoim kibicom sporo atrakcji. Początek należał do udanych. W 6 minucie gry doskonałe podanie Kuby Sęczkowskiego wykorzystał Kamil Królak i z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki Pogoni, 1:0 dla MULKS-u. Drużyny były zdeterminowane, a ich poczynania u nie jednego z obserwujących wywoływały palpitacje serca. Tak było w 20 minucie gry, kiedy na strzał z 40 metrów zdecydował się Dominik Gromada. Mocne uderzenie zaskoczyło bramkarza i było już 2:0 dla łaskiej drużyny. Widać, że dwubramkowa przewaga nieco rozluźniła piłkarzy. Wykorzystali to piłkarze Pogoni, którzy w 39 minucie zdobyli kontaktową bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1. Druga połowa zaczęła się dla MULKS-u fatalnie. W 49 minucie, zawodnika Pogoni fauluje Krystian Klewin. Sędzia dyktuje rzut karny, a „jedenastkę” wykorzystuje przeciwnik. Pomimo straty dwóch goli, łascy zawodnicy nie załamali się i dalej grali swoje. Trzeciego gola w 70 minucie zdobywa Kamil Królak, a sześć minut później Dominik Gromada. W 90 minucie walczy Pogoń i zdobywa trzecią bramkę, ale mecz i tak kończy się zwycięstwem naszych piłkarzy, którzy wskoczyli na fotel lidera.
     Mulks: Klewin – Pabisiak, Stępień,  Marciniak, Gamoń, Gromada (87′ Świerczewski), Starzyński, Michalski, Stasiak, Brajtenbach (60′ Stasiak), Sęczkowski (85′ Kanios) , Królak (83′ Ufniarz).
    Niestety, szczęścia nie ma Tęcza Brodnia, która przegrywa 4:3 z GKS Goszczanów. Drużyna z Brodni zajmuje dziewiąte miejsce.
    B-klasa
    W siódmej kolejce B-klasy, LKS Chociw przegrywa z liderem B-klasy Inter Woźniki (Sieradz). Remisem 1:1 kończy się mecz LZS Chrząstawa – LZS Kamienna. LKS Chociw zajmuje 11 miejsce w tabeli, a LZS Chrząstawa 15. Chmiel.