• Funkcjonariusze CBŚ wspólnie z kielecką i łódzką Izbą Celną zlikwidowali nielegalną wytwórnię tytoniu. Na jej działaniu Skarb Państwa stracił ponad 3,2 mln złotych.
    Od dłuższego czasu funkcjonariusze CBŚ rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą, która trudniła się produkcją i handlem papierosów oraz alkoholu. Towar nie miał polskich znaków akcyzowych. Siedziba nielegalnej fabryki mieściła się w Rokitnicy. Tam gang spotykał się regularnie. Oprócz lokalu w Rokitnicy zatrzymani posiadali także czternaście innych lokali, w których mógł być przechowywany trefny towar.
    CBŚ, przeprowadzając akcję, złapało na gorącym uczynku sześcioosobową grupę. Na ich czele stał 36-letni Mariusz S., mieszkaniec Pabianic. Kiedy funkcjonariusze weszli na teren posesji, przyłapali mężczyzn na nielegalnym procederze. Produkcja szła pełną parą i do obrotu przygotowywane były kolejne kartony papierosów. Na miejscu zabezpieczono też 1,6 tony suszu tytoniowego, tonę gotowego tytoniu do palenia, 120 litrów alkoholu bez akcyzy, kilka tysięcy opakowań papierosów z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek oraz profesjonalną maszynę do produkcji tytoniu. Oszacowano, że na działaniu grupy Skarb Państwa stracił 3,2 mln złotych.
    Zatrzymani są w wieku od 34 do 37 lat, są mieszkańcami Pabianic i Łodzi. Mężczyźni odpowiedzą między innymi za nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych oraz handel tytoniem i alkoholem bez polskich znaków akcyzy. Grozi im kara do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.
    foto: CBŚ

    Udostępnij