• Wesele to bardzo ważny dzień w życiu młodej pary. Małżonkom zależy na tym, aby był on idealny i pozostał w pamięci na całe lata. Nie dziwi więc fakt, że dbają o każdy szczegół uroczystości i z zastanowieniem wybierają menu, które zadowoli podniebienia gości. Wśród potraw, przystawek i słodkości, najważniejszy punkt na kulinarnej mapie wieczoru stanowi tort weselny. To on zachwyca wyglądem, koi smakiem, urzeka słodkością. Dowiedz się, jaki powinien być tort weselny i zapewnij sobie radość słodkich doznań.

  Jak wybrać weselny tort marzeń?

  Tort weselny to nie tylko jadalna dekoracja stołu, ale przede wszystkim ważny moment całej uroczystości. Na jego pojawienie się czekają wszyscy uczestnicy ceremonii, a wspólne krojenie zacieśnia więź pomiędzy świeżo upieczonymi małżonkami. Oczekuje się zatem od niego, że będzie nie tylko piękny, ale i pyszny. Jak jednak wybrać najlepszy wypiek spośród tylu dostępnych opcji?

  Przede wszystkim należy dopasować go do indywidualnych potrzeb, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i o smak. Jako że jest on ważnym elementem całej uroczystości, powinien do niej pasować stylem. Warto zatem określić motyw przewodni wesela, by dobrać tort weselny do charakteru uczestników oraz do kolorystyki i dekoracji. Minimalistyczna, elegancka biel, a może bogate zdobienia i tematyczne detale? Wszystko to zależy od upodobań i oczekiwań młodej pary. Małżonkowie mogą mieć własne pomysły lub też zaczerpnąć inspiracje z Internetu. Jeśli wybiorą sprawdzonego cukiernika, nawet najbardziej nieprawdopodobne słodkie wizje, staną się rzeczywistością.

  Równie ważna jest kwestia smaku, którą także trzeba dopasować do własnego gustu i upodobań kubków smakowych. Jedni postawią na czekoladową słodycz, podczas gdy dla innych lepsza będzie nuta orzeźwiających owoców lub dodającego charakteru alkoholu. Tort na zamówienie pozwoli w pełni sprostać indywidualnym potrzebom, tym bardziej, że będzie można zdecydować o składnikach, stawiając na naturalne komponenty bez zbędnych ulepszaczy.

  Czy wielkość tortu weselnego ma znaczenie?

  Wszyscy goście z niecierpliwością czekają na kawałek weselnego tortu. Trudno sobie zatem wyobrazić sytuację, gdyby miało go dla kogoś zabraknąć. Z tego powodu warto bardzo dokładnie zaplanować jego wielkość. Z pomocą może przyjść doświadczona firma cukiernicza, która pomoże dobrać wielkość tortu do ilości gości weselnych. Mniejszy, bardziej intymny tort, a może piętrowy wypiek o imponujących rozmiarach? Wystarczy jedynie podać liczbę weselników, by mieć pewność, że w torcie znajdą się porcje dla wszystkich.

  Coraz popularniejsze są również nietypowe formy tortu weselnego. Mowa tutaj o formie takiej jak monoporcje, czyli niewielkie desery, które łatwo wziąć do ręki. Mogą być one odrębnymi wypiekami lub też składać się na niekonwencjonalny piętrowy tort z monoporcji. Z pewnością będzie to wygodne rozwiązanie, szczególnie podczas bardzo dużych przyjęć weselnych.

  Podsumowując, tort weselny to bardzo ważny element całej uroczystości. Pozwala on zrealizować słodkie marzenia i zachwycić gości nietuzinkowym wyglądem. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby był pięknym zwieńczeniem uroczystości.

  Udostępnij