• Wspólne działania funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach oraz Komendy Powiatowej Policji w Łasku doprowadziły do zatrzymania 40-letniego mężczyzny, który może mieć związek z potrąceniem policjanta. Funkcjonariusz nadal przebywa w szpitalu. Apelujemy wszystkich chętnych o oddawanie krwi w dowolnej stacji krwiodawstwa z dopiskiem „dla Krzysztofa Sobieraja. Szpital im. M. Kopernika w Łodzi”.
    7 stycznia 2024 roku informowaliśmy o zdarzeniu, do którego doszło dzień wcześniej w Poddębicach na ulicy Łódzkiej. Tego dnia po godzinie 23:15 funkcjonariusze prowadzili kontrolę drogową. Gdy policjanci zauważyli, że kierujący przekracza dozwoloną prędkość, jeden z nich wydał sygnał do zatrzymania się. Podczas podejmowania kontroli drogowej, kierujący srebrnym samochodem, najprawdopodobniej skodą fabią potrącił funkcjonariusza i uciekł z miejsca zdarzenia. Wezwano karetkę pogotowia, która przetransportowała rannego policjanta do szpitala w Łodzi.
    Natychmiast podjęto czynności mające na celu odnalezienie sprawcy potrącenia. Wspólne działania funkcjonariuszy Komend w Łasku i Poddębicach doprowadziły do zatrzymania 40- letniego mężczyzny, który może mieć związek z potrąceniem policjanta. Okazało się, że mógł on podpalić również swoją skodę fabię. Niewykluczone, że to właśnie ten pojazd uczestniczył w zdarzeniu z udziałem policjanta. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mężczyzna nie był wcześniej notowany.
    Przypominamy,  że wszyscy, którzy chcieliby pomóc proszeni są o oddanie krwi w najbliższej stacji krwiodawstwa. Przy oddaniu krwi prosimy o dopisek „Dla Krzysztofa Sobieraja. Szpital im. M. Kopernika w Łodzi”.
    starszy sierżant Alicja Bartczak

    Udostępnij