• Okres świąteczno-noworoczny dla policjantów to czas intensywnej pracy. Oceniając go od strony policyjnej można powiedzieć, że należał on do pracowitych. Łascy policjanci w tym czasie odnotowali prawie 130 interwencji.

    W okresie świąteczno-noworocznym w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Łasku oraz Komisariatu Policji w Widawie od 23 grudnia 2023 roku do 1 stycznia 2024 roku prowadzili wzmożone działania. Na terenie powiatu łaskiego policjanci odnotowali prawie 130 interwencji. Biorąc pod uwagę specyfikę tego czasu, nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych zdarzeń kryminalnych czy incydentów z fajerwerkami. 

    Jeśli chodzi o ruch drogowy, podczas minionych 10 dni na drogach powiatu łaskiego doszło do 12 kolizji oraz 2 wypadków drogowych w których obrażeń doznały 4 osoby. Ponadto łascy mundurowi zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących, którzy stracili prawo jazdy. Podczas kolejnych 2 kontroli okazało się, że kierujący poruszali się bez uprawnień do kierowania pojazdami. W trakcie prowadzenia działań kontrolno-pomiarowych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili 29 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości oraz zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych za nieprawidłowy stan techniczny kontrolownych pojazdów.  

    W okresie świąteczno-noworocznym, funkcjonariusze zatrzymali 5 osób, które były poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności. 

    sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski

    Udostępnij