• Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 31-latka, która pod wpływem alkoholu doprowadziła do zderzenia swego renault z ciężarówką. Autem przewoziła 5-miesięczną córkę.

  W piątek, 1 grudnia, tuż przed godz. 20.00 policjanci z pabianickiej „drogówki” interweniowali na drodze wojewódzkiej nr 482 w miejscowości Przygoń.

  Na skrzyżowaniu ulic mieszkanka gminy Łask doprowadziła do zderzenia z samochodem ciężarowym. 31-latka, wyjeżdżając z ulicy Kwiatowej w stronę Pabianic, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącej w kierunku Łasku scanii.

  Funkcjonariusze zastali na miejscu uszkodzone renault w rowie. Kierująca czekała na przyjazd patrolu na pobliskiej stacji benzynowej. Miała pod opieką 5-miesięczne dziecko. Niemowlę znajdowało się w foteliku samochodowym. Wraz z matką zostało przewiezione karetką pogotowia do szpitala. Nie doznało widocznych obrażeń. W zdarzeniu nie ucierpiał również 45-letni kierowca ciężarówki – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek.

  Mieszkaniec Łasku był trzeźwy. Kobieta z kolei kierowała „na podwójnym gazie”. Badanie alkomatem wykazało niemal 1,2 promila alkoholu w jej organizmie. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

  foto: policja

  Udostępnij