• Policjanci łaskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującą, która w obszarze zabudowanym znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość. Za popełnione wykroczenie kobiecie zatrzymano prawo jazdy. Otrzymała też wysoki mandat oraz punkty karne.

  2 sierpnia 2022 roku policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili statyczną kontrolę prędkości w Woli Łaskiej. Około godziny 14:00 skontrolowali prędkość kierującej mercedesem. Jechała w obszarze zabudowanym 111 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 61 km/h. Za kierownicą mercedesa siedziała 35-letnia mieszkanka powiatu łaskiego, która w związku z popełnionym wykroczeniem została ukarana mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, otrzymała również 10 punktów karnych oraz straciła swoje uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

  Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pośpiech, brak uwagi i koncentracji może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń. Zachowując bezpieczną prędkość, dostosowując ją do warunków panujących na drodze zmniejszamy ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. Pamiętajmy też o dostosowaniu odpowiedniej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma niewielkie szanse przy zderzeniu z udziałem rozpędzonego pojazdu. Zachowując odpowiednią prędkość dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych.
   
  W obecnym taryfikatorze kary finansowe za ten rodzaj wykroczenia kształtują się następująco:

  • 31 – 40 km/h skutkuje mandatem karnym w wysokości 800 zł oraz 6 pkt karnymi,
  • 41 – 51 km/h – 1000 zł oraz 8 pkt karnych,
  • 51 – 60 km/h – 1500 zł oraz 10 pkt karnych,
  • 61 – 70 km/h – 2000 zł oraz 10 pkt karnych,
  • 71 km/h i więcej – 2500 zł oraz 10 pkt karnych.

   
  sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski

  Udostępnij