• Ceny mieszkań w Łodzi wzrosły o 18 proc. w skali roku – wynika z najnowszego raportu Barometr Metrohouse i Gold Finance, obejmującego dane za 4 kwartał 2021r. W obliczu rosnących cen coraz większą popularność zyskują mieszkania bezczynszowe, które pozwalają na ograniczenie comiesięcznych kosztów użytkowania. Lokatorzy takich nieruchomości chwalą sobie możliwość ograniczenia ich do minimum – pokrywają w tym wypadku wyłącznie koszty mediów, nie muszą płacić comiesięcznego czynszu. Teraz podobną możliwość zyskają kupujący mieszkanie w Pabianicach.

  Łódź, obok Gdańska, jest drugim dużym miastem w Polsce, w którym ceny mieszkań rosną najszybciej. O ile w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu wzrosły one odpowiednio o 14,3%, 13,5%, 12,9% w ujęciu rocznym, o tyle w Łodzi i Gdańsku – o ponad 18% – to dane z opublikowanego właśnie raportu Barometr Metrohouse i Gold Finance. Jak mówi jego współautor Marcin Jańczuk z sieci biur nieruchomości Metrohouse – ceny nieruchomości wzrosły właściwie wszędzie.

  – Obecną sytuację najlepiej obrazuje hasło „taniej już było”. Silne piętno na rynkach mieszkaniowych odcisnęła pandemia. W znaczący sposób przyczyniła się ona do wywołania nasilonych procesów destabilizujących światowe gospodarki.

  Nieruchomości stały się bezpieczną formą lokowania kapitału. Jak wynika z raportu – obecnie do 41 proc. wzrósł odsetek osób nabywających lokale w celu innym niż realizacja własnych potrzeb mieszkaniowych. Nie maleje też popyt klientów, którzy potrzebują własnego m do zamieszkania. Ci muszą się jednak zmierzyć z cenami za m2 na poziomie 12.470 zł w Warszawie, 9730 zł w Gdańsku, 8882 zł we Wrocławiu, 9583 zł w Krakowie czy 8008 zł w Poznaniu. W obliczu tak wywindowanych cen coraz popularniejsze stają się mieszkania bezczynszowe, które pozwalają na mocne ograniczenie kosztów utrzymania.

  Mieszkania bezczynszowe w Pabianicach

  Alternatywą dla największych polskich miast stały się mniejsze miejscowości, znajdujące się w niewielkiej odległości od dużych aglomeracji, co pozwala na szybki dojazd do pracy w większym mieście, ale też ograniczenie kosztów. Szczególnie, jeśli decyzja padnie na zakup mieszkania bezczynszowego. Taką możliwość daje lokal, którego nabywca staje się członkiem wspólnoty mieszkaniowej. W przeciwieństwie do spółdzielni, która generuje ogromne koszty związane z opłatami zależnymi od administracji, utrzymania zarządu i pracowników, funduszu remontowego i sprzątania.

  W przypadku zakupu mieszkania w niewielkiej nieruchomości to jej członkowie, jako właściciele lokali, sami powołują wspólnotę i to oni decydują o ewentualnych składkach na utrzymanie czystości i bieżące konserwacje. Mieszkańcy nie muszą, jako właściciele, płacić czynszu żadnej administracji, ponoszą jedynie koszt mediów – wody, ogrzewania i energii elektrycznej.

  Taką możliwość daje zakup lokalu w Rezydencji Narutowicza 10/12 w centrum Pabianic. To nowo powstająca nieruchomość, której deweloper zdecydował o całkowitym odstąpieniu od zarządzania nieruchomością w przyszłości i zrzeka się jej na korzyść wspólnoty mieszkaniowej, która przejmie budynek.

  Rezydencja Narutowicza 10/12 w sercu Pabianic

  Luksusowa Rezydencja Narutowicza 10/12 to nowa inwestycja projektantów łódzkiej Manufaktury, Ogrodów Geyera i przebudowy Księżego Młyna – Zespołu Autorskiego Architektów Paweł Marciniak i Dariusz Witasiak. Eksperci zadbali o to, by ta elegancka nieruchomość spełniła oczekiwania najbardziej wymagających klientów, zapewniając im pełen komfort i wygodę.

  Już od wejścia budynek zaprasza do wytchnienia na stylowym patio albo w ogrodzie na tyłach budynku. Każdy właściciel będzie mógł także odpocząć na własnym tarasie lub loggi – te są wyjątkowo duże, jak na budownictwo mieszkaniowe – o powierzchni nawet 50 m2. Same apartamenty mają powierzchnię od 35 do 86 m2 i w zależności od potrzeb 2, 3 lub 4 pokoje. To eleganckie i stylowe wnętrza z antresolami oraz dużymi przeszkleniami, sięgającymi od podłogi do sufitu, które pozwalają na bardzo dobre doświetlenie mieszkania i ograniczenie hałasu, dzięki oknom o podwyższonej akustyce. W przeciwieństwie do większości obecnych na rynku mieszkań o niskim stropie, apartamenty Rezydencji Narutowicza 10/12 są wysokie na 2 m 70 cm, co zapewnia przestrzeń, poczucie komfortu i luksusu.

  Dodatkowym atutem jest lokalizacja nieruchomości, w odległości nieco ponad 100 m do głównej arterii komunikacyjnej Pabianic – ulicy Zamkowej oraz komunikacji miejskiej. Centrum daje dostęp do głównych atrakcji miasta – sklepów, galerii, urzędów oraz szkół i przedszkoli. Ulokowanie budynku w bocznej ulicy zapewnia też komfort i ciszę. Bliskość tras S14 i A1 pozwala na dobrą i szybką komunikację z resztą kraju. Do Łodzi autem jedzie się stąd tylko 12 minut, tramwajem – 20 minut.

  Największą obecnie zaletą jest podkreślana przez wielu nabywców możliwość zamieszkania we własnej nieruchomości i cieszenia się nią, podobnie jak w przypadku domu – bez dodatkowych opłat, dzięki mieszkaniom bezczynszowym.

  Udostępnij