• Właściciel domu ujął na gorącym uczynku złodzieja, który chciał go okraść. 27-latek nie zdążył jeszcze wynieść skradzionych rzeczy, bo wcześniej postanowił zaprosić tam swoją 30-letnią znajomą.

  W niedzielę, 5 września, w godzinach południowych dyżurny komisariatu w Konstantynowie Łódzkim otrzymał zgłoszenie o ujęciu włamywaczy w gminie Lutomiersk. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol.

  Okazało się, że do niezamieszkałego domu weszła para młodych ludzi. Mężczyzna wybił szybę w oknie i tak weszli do środka.

  – Trzydziestolatka była przekonana, że to tylko miejsce ich randki, jednak plan jej partnera był inny – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik prasowy policji. – Mieszkaniec Konstantynowa postanowił ukraść grzejniki centralnego ogrzewania. Nie zdążył ich jednak wynieść, bo na miejsce przyjechał właściciel domu, który zawiadomił stróżów prawa.

  Podczas przeszukania odzieży złodzieja policjanci znaleźli i zabezpieczyli pół grama substancji psychotropowej. Okazało się także, że mężczyzna wcześniej częstował swoją partnerkę zakazanymi środkami.

  – 27-latek usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a także posiadania substancji psychotropowych i udzielania tych środków, za co zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi kara do 3 lat więzienia – dodała policjantka.

  Udostępnij