Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| December 4, 2021

Scroll to top

Top

Mandoria w Rzgowie czeka na gości -

Mandoria w Rzgowie czeka na gości

8 lipca swoje bramy otworzy park rozrywki Mandoria Miasto Przygód w Rzgowie. To pierwszy w centralnej Polsce całoroczny park rozrywki, a jednocześnie największy w Europie park tematyczny znajdujący się w budynku.

Mandoria zlokalizowana jest na terenie Miasta Mody PTAK w Rzgowie. Jej projektanci oparli się na autorskim pomyśle inspirowanym czasami renesansu.

– Park w całości wystylizowano na XVI-wieczne miasto handlowe. Ma ono swoich mieszkańców i swoje tajemnice. Atrakcje są częścią tego świata, dla wielu gości najważniejszą. Należy jednak podkreślić, że Mandoria to park rodzinny, który cały czas można odkrywać na nowo. I co ważne, goście będą doświadczać go wspólnie, gdyż ze wszystkich atrakcji mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli – mówi Daniel Zieliński, menadżer Mandorii.

Bramy Mandorii otworzą się dla gości już 8 lipca (czwartek) o godz. 10.00. Sprzedaż biletów została już uruchomiona i do momentu otwarcia prowadzona będzie wyłącznie na stronie internetowej mandoria.com. Bilet kosztuje 99 złotych. Z tej opłaty zwolnione są dzieci mające mniej niż 85 cm wzrostu. Tuż po otwarciu parku do sprzedaży trafi Karta Roczna skierowana do osób, które będą planowały odwiedzić Mandorię więcej niż raz w roku.

Na gości czekają różne atrakcje. Znajdziemy tam familijne rollercoastery, klasyczne karuzele i pływające po wodzie łódki. Wszystkie mają swoje unikalne nazwy i są wystylizowane zgodnie z tematem parku. Wiele atrakcji jest przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Koszt inwestycji wyniósł ok. 110 mln złotych. Zatrudnienie w Mandorii znalazło ponad 100 osób. Dużą część z nich stanowią operatorzy atrakcji oraz pracownicy punktów handlowych i gastronomii. Otwierany zadaszony park rozrywki o powierzchni 1,5 ha to pierwszy etap ogromnej inwestycji. W przyszłości obok niego pojawi się strefa na otwartym powietrzu. Docelowo park rozrywki Mandoria Miasto Przygód zajmie teren 50 ha.