Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| December 4, 2021

Scroll to top

Top

Poszukiwana rodzina zastępcza -

Poszukiwana rodzina zastępcza

Kochani, szukamy dzisiaj rodziny zastępczej dla 6-letniej dziewczynki, która ma częściowy FAS (bez widocznych dysmorfii), ADHD i wynikające z tego zaburzenia, m.in. nadpobudliwość psychoruchową. Obecnie przebywa ona w domu dziecka w województwie łódzkim.

*Nasza mała bohaterka to „żywe srebro”. Rezolutna, żywiołowa, ciekawa świata i zadająca dużo pytań. Pięknie rozwija się fizycznie, ale potrzebuje wsparcia, by nauczyć się kontroli emocji.

*Dziewczynka ma w sobie potencjał, który przy właściwym poprowadzeniu i terapii pomoże jej wyrównać zaległości intelektualne. Nawiązuje więzi z dorosłymi osobami. Z utęsknieniem czeka na spotkania z terapeutką i logopedką. Chętnie wspomina również swoje ulubione ciocie z poprzedniego domu dziecka.

*Jej terapeutka widzi, że ze spotkania na spotkanie robi postępy. Bardzo motywują ją pochwały. Chce być blisko dorosłych i lubi się do nich przytulać. Na razie reaguje na wszystko całą sobą. Jeśli płacze i wybucha złością, to również z pełnym wachlarzem zachowań.

*Szukamy dla dziewczynki rodziny zastępczej niezawodowej lub specjalistycznej. Najlepiej, gdyby mogła być jedynym dzieckiem w domu albo gdyby w rodzinie było 1 starsze i dość opanowane dziecko, które mogłoby stać się dla niej wzorem.

*Potrzebna jest rodzina, która w pełni ją zaakceptuje i powoli nauczy nowych wzorców zachowań. Może to być osoba, która dopiero zaczyna przygodę z rodzicielstwem zastępczym.

*Dziewczynka jest pod opieką specjalistów z Centrum Terapii Cukinia w Łodzi prowadzonego przez Fundację Gajusz. Nowa rodzina otrzyma od nich wsparcie na start i wszelkie wskazówki oraz możliwość dalszej terapii.

*Obecnie trwają procedury zmierzające do uregulowania sytuacji prawnej dziewczynki.

*Zainteresowane rodziny zastępcze (nie tylko z Łodzi i okolic) prosimy o kontakt poprzez Fb @Rodzina Jest dla Dzieci lub mailowo: k.tatarzynska@mops.lodz.pl.

*Ponieważ zawsze jest bardzo dużo zapytań o procedury związane z tworzeniem rodziny zastępczej lub adopcyjnej, wszystko jest szczegółowo wyjaśnione w przewodniku https://narodziny-milosci.pl i na naszej stronie (choć w tym drugim przypadku trzeba trochę poszukać).