• Jednośladem bezpiecznie do celu – wojewódzkie działania profilaktyczne, prowadzone będą w dniach od 9 kwietnia do 31 października 2021 roku. Ich rozpoczęcie zbiega się z otwarciem sezonu rowerowego.

  Sprzyjające warunki atmosferyczne zachęcają miłośników jednośladów, aby ruszać w drogę. Wkrótce na drogach naszego województwa będziemy mogli zobaczyć coraz więcej kierujących rowerami i motorowerami, którzy wybrali taką formę spędzania wolnego czasu czy też dojazdu do pracy. Nie ważne czy prowadzimy samochód, motocykl czy rower – pamiętajmy  o zachowaniu zdrowego rozsądku i wzajemnego szacunku na drodze.

  Celem akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” jest przede wszystkim:

  • przypominanie i uświadamianie motocyklistom, motorowerzystom i rowerzystom, że niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, w tym niedostosowanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, niezachowanie bezpiecznej odległości czy też nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu to najczęstsze przyczyny wypadków, których sprawcami są użytkownicy jednośladów;
  • kształtowanie właściwych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego oraz promowanie dbania o własne bezpieczeństwo na drodze poprzez stosowanie właściwego ubioru chroniącego szczególnie motorowerzystów i motocyklistów, używanie certyfikowanych i dopasowanych kasków, jak również elementów odblaskowych;
  • wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

  O popularności szczególnie rowerów, motorowerów czy motocykli decyduje wiele elementów. Do głównych należą m. in. możliwość sprawnego przemieszczania się po zatłoczonych ulicach miast, łatwe parkowanie, styl życia czy pasja.

  Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego. Zarówno kierujący samochodami jak i jednośladami maja takie same prawa na drodze. Pamiętajmy, żę bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Wzajemny szacunek i zdrowy rozsądek kierujących, pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

  źródło: kkp łask

  Udostępnij