Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

No Comments

Łaskovia w półfinale Mistrzostw Polski juniorek!

Łaskovia w półfinale Mistrzostw Polski juniorek!

Od 20 lutego w dalekich Policach rozgrywany był turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski juniorek. Był to jeden z 8 takich turniejów w kraju, w których najlepsze ekipy poszczególnych województw w tej kategorii wiekowej rywalizowały o awans do półfinałów. Promocja przysługiwała dwóm najlepszym ekipom każdego ćwierćfinału.

W pierwszym etapie turnieju los przydzielił naszym siatkarkom dobre znajome z drugoligowych parkietów, Spartę Warszawa oraz SPS Zbąszynek. W drugiej podgrupie rywalizowały gospodynie: UKS SMS Police, BKS Stal Bielsko Biała oraz Stal Mielec.

Dwie najlepsze ekipy każdej podgrupy tworzyły grupę finałową (zespoły “zabierały” ze sobą do nowo utworzonej grupy wynik meczu z pierwszego etapu) i to jej klasyfikacja decydowała ostatecznie o awansie.

Nasze dziewczęta przeszły przez turniej jak burza, pokonując kolejno:

MUKS Spartę Warszawa 3:0 (25:18, 25:9, 25:20)
SPS Zbąszynek 3:0 (25:11, 25:11, 25:12)
BKS Stal Bielsko-Biała 3:1 (25:16, 25:20, 23:25, 25:11)
UKS SMS Police 3:0 (25:8, 25:23, 25:4)

Ogromne brawa należą się dla całej ekipy, która do Polic udała się w składzie: Daria Kaczmarek, Nina Chojnacka, Natalia Ślażyńska, Marta Dąbrowska, Linda Świątczak, Martyna Łazowska, Paulina Krześlak, Maja Malczewska, Oliwia Kubryn, Dominika Skoneczna, Wiktoria Kubryn, Ada Filipowicz i Karolina Rejmończyk oraz trenerów Bogdana Lipowskiego i Krzysztofa Filipowicza.

Niecierpliwie czekamy na losowanie i już za niespełna 2 tygodnie walczymy o awans do ścisłego finału Mistrzostw Polski!

Obok Łaskovii awans do najlepszej szesnastki w kraju uzyskały zespoły:

Elite Volley Kraków
LTS Legionovia Legionowo
Setbol Oświęcim
UKS Chemik SMS Olsztyn
GKS Wieżyca 2011 Stężyca
Energa MKS Kalisz
Enea Energetyk Poznań
ABiS SP 64 Budowlani Łódź
Volley Wrocław
UKS Atena Warszawa
MUKS Sparta Warszawa
UKS ZSMS Poznań
ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź
APS Rumia
KS Pałac Bydgoszcz

W tym gronie słabych rywalek już nie ma, ale gorąco wierzymy, że dziewczęta również z kolejnego turnieju wrócą z awansem!

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym sponsorom, dzięki którym możemy uczestniczyć w zmaganiach na tym etapie rozgrywek. Szczególne podziękowania chcieliśmy skierować w stronę Starosty Łaskiego, Pana Piotra Wołosza i Powiatu Łaskiego, który przeznaczył dla nas dodatkowe środki na promocję, dzięki którym mogliśmy zorganizować wyjazd do Polic i wspólnie promować Powiat Łaski na arenie ogólnopolskiej.

Obiecujemy, że to jeszcze nie nasze ostatnie słowo w tym sezonie!

źródło: Łaskovia

Wstaw komentarz