• Od 20 lutego w dalekich Policach rozgrywany był turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski juniorek. Był to jeden z 8 takich turniejów w kraju, w których najlepsze ekipy poszczególnych województw w tej kategorii wiekowej rywalizowały o awans do półfinałów. Promocja przysługiwała dwóm najlepszym ekipom każdego ćwierćfinału.

  W pierwszym etapie turnieju los przydzielił naszym siatkarkom dobre znajome z drugoligowych parkietów, Spartę Warszawa oraz SPS Zbąszynek. W drugiej podgrupie rywalizowały gospodynie: UKS SMS Police, BKS Stal Bielsko Biała oraz Stal Mielec.

  Dwie najlepsze ekipy każdej podgrupy tworzyły grupę finałową (zespoły “zabierały” ze sobą do nowo utworzonej grupy wynik meczu z pierwszego etapu) i to jej klasyfikacja decydowała ostatecznie o awansie.

  Nasze dziewczęta przeszły przez turniej jak burza, pokonując kolejno:

  MUKS Spartę Warszawa 3:0 (25:18, 25:9, 25:20)
  SPS Zbąszynek 3:0 (25:11, 25:11, 25:12)
  BKS Stal Bielsko-Biała 3:1 (25:16, 25:20, 23:25, 25:11)
  UKS SMS Police 3:0 (25:8, 25:23, 25:4)

  Ogromne brawa należą się dla całej ekipy, która do Polic udała się w składzie: Daria Kaczmarek, Nina Chojnacka, Natalia Ślażyńska, Marta Dąbrowska, Linda Świątczak, Martyna Łazowska, Paulina Krześlak, Maja Malczewska, Oliwia Kubryn, Dominika Skoneczna, Wiktoria Kubryn, Ada Filipowicz i Karolina Rejmończyk oraz trenerów Bogdana Lipowskiego i Krzysztofa Filipowicza.

  Niecierpliwie czekamy na losowanie i już za niespełna 2 tygodnie walczymy o awans do ścisłego finału Mistrzostw Polski!

  Obok Łaskovii awans do najlepszej szesnastki w kraju uzyskały zespoły:

  Elite Volley Kraków
  LTS Legionovia Legionowo
  Setbol Oświęcim
  UKS Chemik SMS Olsztyn
  GKS Wieżyca 2011 Stężyca
  Energa MKS Kalisz
  Enea Energetyk Poznań
  ABiS SP 64 Budowlani Łódź
  Volley Wrocław
  UKS Atena Warszawa
  MUKS Sparta Warszawa
  UKS ZSMS Poznań
  ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź
  APS Rumia
  KS Pałac Bydgoszcz

  W tym gronie słabych rywalek już nie ma, ale gorąco wierzymy, że dziewczęta również z kolejnego turnieju wrócą z awansem!

  Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym sponsorom, dzięki którym możemy uczestniczyć w zmaganiach na tym etapie rozgrywek. Szczególne podziękowania chcieliśmy skierować w stronę Starosty Łaskiego, Pana Piotra Wołosza i Powiatu Łaskiego, który przeznaczył dla nas dodatkowe środki na promocję, dzięki którym mogliśmy zorganizować wyjazd do Polic i wspólnie promować Powiat Łaski na arenie ogólnopolskiej.

  Obiecujemy, że to jeszcze nie nasze ostatnie słowo w tym sezonie!

  źródło: Łaskovia

  Udostępnij