Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| February 24, 2021

Scroll to top

Top

2 komentarze

Poradnia ginekologiczna już działa -

Poradnia ginekologiczna już działa

Mieszkanki Widawy nie muszą już jeździć do sąsiednich gmin, by odbyć wizytę u ginekologa. Dzięki funduszowi sołeckiemu i dotacji z gminy udało się uruchomić poradnię.

 

18 listopada nastąpiło uroczyste otwarcie nowego gabinetu ginekologicznego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Widawie, w którym udział wzięli: kierownik SPZPOZ Andrzej Orlewski, wójt gminy Michał Włodarczyk, sekretarz Agnieszka Galuś, skarbnik Ewa Wartałowicz, przewodniczący Rady Gminy Sławomir Stępnik, radni oraz pracownicy Urzędu Gminy.

Gabinet został wyposażony w nowoczesny sprzęt dzięki środkom pochodzącym z funduszu sołeckiego przy współudziale środków z budżetu gminy Widawa. Zakupiono następujące wyposażenie: specjalistyczny aparat do wykonywania USG z czterema rodzajami głowic – 128.520 zł, kardiotokograf (tzw. KTG) – 8.532 zł, fotel ginekologiczny – 6.917,40 zł, aparat do sterylizacji – 4.887 zł, aparat elektrochirurgiczny – 4.499,28 zł, aparat do kriochirurgii – 2.250 zł, metalowe szafy i szafki – 20.800 zł. Koszt wyposażenia wyniósł 196.405,68 zł.

 

Dzięki sołectwom, które zgodziły się na przekazanie środków finansowych, mieszkanki gminy Widawa mają łatwiejszy dostęp do świadczeń z zakresu ginekologii. Trzy razy w miesiącu, w poniedziałki w godzinach od 9.00 do 13.00 przyjmować będzie lekarz specjalista – ginekolog Mariusz Rychlik oraz raz w miesiącu w godzinach 15.30 – 17.00 lekarz specjalista ginekolog Elżbieta Rybak-Sawuła. Zapraszamy Panie do korzystania z profilaktycznych badań ginekologicznych, badania USG, a przyszłe mamy do korzystania z badania KTG.

Drogie Panie, pamiętajmy, że nasze zdrowie jest w naszych rękach, a systematyczne wizyty u lekarza i wykonywanie podstawowych badań to najlepsza forma profilaktyki zdrowotnej.

Komentarze:

  1. Anna

    Współczuję, wizyta u Rybakowej to niezapomniane wrażenia

  2. Agata

    I zabrał kasę funduszu sołeckiego poszczególnym sołectwem a gmina dołożyła 4 tys wstyd ,,,,,a teraz się helbi A śmieci zrobił 19 zł kto to wytrzyma a miało być za PiS tak dobrze ,teraz przejzylismy na oczy ,kogo wybraliśmy

Wstaw komentarz