• W Łasku powstanie drugie rondo, które będzie wybudowane na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ulicą 9 Maja. Kierowcy z niecierpliwością czekali na tę decyzję.

  Dobra wiadomość została przekazana 8 października. W sprawie ronda interweniował starosta Piotr Wołosz.

  Uważam, że rondo w tej lokalizacji jest konieczne. Wystarczy spojrzeć tylko na natężenie ruchu w tym miejscu. Po godz. 15.00 stoimy tam w korkach. Ponadto w tym miejscu jest sporo kolizji, a mieszkańcy sugerują, że rondo jest konieczne w tym miejscu – tłumaczy starosta.

  Także czytelnicy Mojego Łasku wskazywali, że rondo w tym miejscu musi być. Wystarczy tylko poczytać komentarze pod postem o rondzie zbudowanym przy starostwie.

  Ta droga należy jednak do województwa i to Urząd Marszałkowski sprawuje nad nią piecze i przeprowadza inwestycje. By pomysł „wypalił” starostwo zabezpieczyło w przyszłorocznym budżecie 80 tys. zł na projekt. W sprawę zaangażowany został poseł Krzysztof Ciebiada, który lobbował w Urzędzie Marszałkowskim za rondem w tym miejscu.

  Łask to mój okręg wyborczy więc naturalne, że jego dobro leży mi na sercu. Ponadto stąd pochodzi moja rodzina. Kocham Łask, jestem związany z nim sentymentalnie więc nigdy nie odmówię mu pomocy – mówi Krzysztof Ciebiada.

  Udostępnij