• Ekologia wkroczyła na sesje Rady Miejskiej w Łasku. Plastikowe butelki z wodą zostały zastąpione logowanymi karafkami z łaską kranówką.

   

  Taką innowację zastosowano podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Ze stołów zniknęły plastikowe butelki. Pojawiły się szklane karafki, które mają korkową zatyczkę. Karafki posiadają logo MPWiK-u oraz gminy Łask, a także hasło „Wodę piję, zdrowo żyję”.

  Pomysł z wyeliminowaniem plastiku z sali obrad powstał w lipcu. Radny Tadeusz Starzyński zaproponował, by zamienić dostępną dla rady wodę butelkowaną na wodę w szklanych opakowaniach.

  Tyle ostatnio mówiliśmy o ekologii, a wszędzie ten plastik. Może warto zamienić wodę z plastiku na taką w szklanych butelkach – powiedział.

  Pomysł bardzo spodobał się wiceburmistrz. Lidia Sosnowska zaproponowała, żeby pójść o krok dalej i pić wodę z MPWiK-u, która ma bardzo dobre parametry i można ją spożywać prosto z kranu. Dla radnych mogłaby być przygotowana w szklanych karafkach. I tak się stało.

  Miejmy nadzieję, że takie karafki trafią pod strzechę ratusza. Jeszcze na początku września królował tam plastik. Na fotkach z podpisania umowy na prace w Środowiskowym Domu Samopomocy naliczyliśmy aż 10 butelek w wodą. Miejmy nadzieję, że teraz będzie już widać tylko logowane karafki.

   

  Ponadto łaski MPWiK ruszył z kampanią informacyjną na temat szkodliwości plastiku, przekonując, że pijąc wodę z kranu, przyczyniamy się do jego zmniejszania. Nie ma co ukrywać, że to bardzo dobry pomysł. Toniemy w plastiku, a w mediach społecznościowych jest masa zdjęć o jego negatywnym wpływie na środowisko. Dlatego chwalimy oraz popieramy takie inicjatywy!

  Udostępnij