• Do powiatu łaskiego popłynie kasa z Urzędu Wojewódzkiego. Wojewoda zatwierdził listę rankingową, a na niej znalazły się również nasze samorządy.

   

  Program gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej obejmie 48 wniosków z gmin. Na te zadania przeznaczone jest blisko 50 mln zł. Na inwestycje powiatowe zabezpieczono nieco ponad 39 mln. Zrealizowanych zostanie 20 wniosków.

  Na 11. miejscu uplasował się wniosek powiatu łaskiego dotyczący przebudowy ulicy 9 Maja i Południowej w Łasku. Pod tym wnioskiem kryje się budowa ronda. O tej inwestycji mówiono już w 2017 roku. Temat „rzucił” ówczesny wicestarosta Marek Krawczyk. Nie jest tajemnicą, że to skrzyżowanie w godzinach szczytu jest zakorkowane. Z ulicy Południowej bardzo ciężko jest przebić się do 9 Maja. Ruch ma usprawnić rondo, chociaż przebudowa zaczęłaby się już od „Ekonomika”. Powstałaby nowa nawierzchnia, parking przy policji, a obok starostwa rondo. Planowany koszt tej inwestycji to 2,1 mln zł. Połowę ma dołożyć Urząd Wojewódzki, chociaż starosta Piotr Wołosz zapewnia, że będzie starał się pozyskać kolejne źródła finansowania tej inwestycji.

   

  Z gminnych wniosków przeszła przebudowa ulic Szkolnej w Wiewiórczynie, która wynosi niecałe pół miliona złotych. W tym przypadku również można liczyć na dofinansowanie połowy kwoty. Spore zadanie realizowane będzie w gminie Sędziejowice. Szykuje się tam inwestycja za blisko 5 mln zł. Przebudowana zostanie droga Grabia-Przymiłów-Kustrzyce-Marzenin na odcinku Grabia-Przymiłów-Kustrzyce. Ostatnim wnioskiem z powiatu łaskiego jest ten z gminy Buczek, który uplasował się na 37. miejscu. Za 1,5 mln zł przebudowana zostanie droga gminna Buczek-Józefatów.

  Udostępnij