Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| June 24, 2019

Scroll to top

Top

No Comments

Karolina Mistrzynią Europy

Karolina Mistrzynią Europy

Kolejny ogromny sukces łaskowianki Karoliny Kubiak, która obroniła tytuł Mistrzyni Europy.

 

od 13 do 20 października, trwały zmagania Karoliny Kubiak w stolicy Słowacji Bratysławie, na Mistrzostwach Świata Seniorów Światowej Organizacji Kickboxingu. Udział w zawodach wzięło blisko 500 zawodników z 35 krajów z całej Europy, w tym również mocna Kadra Narodowa z Polski.

Przypomnijmy, że na tak ogromną imprezę zawodnicy są powoływani przez trenerów Kadry Narodowej Polskoego Związku Kickboxingu, a powoływani są aktualni Mistrzowie Polski. Karolina w tym roku sięgnęła po trzy tytuły Mistrzyni Polski w trzech różnych formułach kickboxingu. Na Mistrzostwach Europy rywalizowała w formule Low Kick, w seniorskiej kategorii poniżej 48kg kobiet.

Low Kick to twarda formuła ringowa. Przed każdą walką zawodnika jest on ważony i musi spełniać limit wagowy w swojej kategorii co do grama. Jeśli zawodnik nie spełnia limitu wagowego, następuje jego dyskwalifikacja.

W pierwszej walce z Chorwatką zapanował chaos, ale udało się wspólnie z trenerami Proyama go okiełznać. Trenerzy Stanisław Kołodziejski i Dawid Kołodziejski przyjechali specjalnie na tę walkę. Pierwsza walka o medal najbardziej stresowała.

W drugiej walce Karolina wygrała z zawodniczką z Azerbejdżanu. Głowa już była chłodniejsza, podeszła do tej walki z większym skupieniem. Na tej walce w narożniku pomagali trenerzy Kadry Low Kick, Witold Kostka i Andrzej Garbaczewski.

Finał z Włoszką był emocjonujący do ostatniej sekundy trzeciej rundy walki. Punkty przechodziły raz na Karolinę, raz na jej przeciwniczkę. Ostatecznie, sędziowie przechylili szalę zwycięstwa stosunkiem 2:1 dla Karoliny i jej ręka poszła w górę. Tym samym Karolina zdobyła tytuł Mistrzyni Europy! Kołodziejski.

To moje czwarte Mistrzostwa Europy. Pierwsze dwa w kadrze lekkiej formuły Kick Light, dwa kolejne w kadrze twardej formuły ringowej Low Kick. Z ME mam brąz i srebro. Brakowało jednego krążka do kolekcji, który wywalczyłam w sobotę.W zeszłym roku 2017, Mistrzostwa Świata były dla mnie bardzo szczęśliwe, wygrałam całe zawody i zdobyłam złoto. Mistrzostwo Świata dało mi pozytywnego kopa na jeszcze większy rozwój i skrzętne dążenie do celu – mówi Karolina.

Taki sukces nie składa się tylko z jednej osoby. Wszystkie treningi i ogólne i indywidualne prowadził trener Stanisław Kołodziejski. To właśnie On czuwał nad Karoliną w trakcie przygotowań. Wymaga to wiele wyrzeczeń i poświęcenia z obu stron. Nic by nie było proste bez sparing partnerów i wsparcia od najbliższych osób – rodziny i znajomych.

Karolina przed samymi Mistrzostwami Europy doznała kontuzji stopy i pachwiny. Trzeba było szybko działać bo czasu nie pozostało wiele. Dzięki szybkiej rehabilitacji w klinice Columna Medica, Karolina nie zmagała się z kontuzją na samych walkach, mogła się skupić na wygranej.

Karolina przez trzy miesiące redukowała wagę do docelowej: 3,5kg – mało i dużo. Dieta od cateringu dietetycznego Schudnij ze Smakiem pozwoliła na optymalne zrzucenie wagi tak, aby nie stracić dynamiki ani siły.

– Stanisław Kołodziejski, trener, szkoleniowiec oraz fantastyczny człowiek. To dzięki niemu sport w Łasku trafia na właściwe tory. Dzięki niemu dzieci, młodzież i dorośli mają gdzie trenować prawdziwy sport i osiągają takie ogromne sukcesy. Dzięki niemu Łask i klub Proyma jest reprezentowany i rozpoznawany w Polsce, w Europie i na Świecie – dodaje Karolina.

Karolina jest aktualnie potrójną Mistrzynią – Mistrzynią Świata, Mistrzynią Europy i Mistrzynią Polski.

Już  24 listopada Karolina wraz z trenerem Stanisławem leci do Włoch walczyć o pas i tytuł zawodowej Mistrzyni Europy Światowej Organizacji Kickboxingu

Wstaw komentarz