Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| March 20, 2019

Scroll to top

Top

4 komentarze

Druga tura wyborów i nowi – starzy radni

Druga tura wyborów i nowi – starzy radni

W Łasku nie obejdzie się bez drugiej tury wyborów. W szranki 4 listopada staną obecny burmistrz Gabriel Szkudlarek oraz Piotr Wołosz. Co ciekawe, 21 października więcej głosów uzyskał właśnie drugi z kandydatów.

 

W wyborach samorządowych o fotel burmistrza Łasku rywalizowało pięciu kandydatów: Sylwester Florczak, Grzegorz Rosiak, Gabriel Szkudlarek, Leszek Tadych oraz Piotr Wołosz. Przed wyborami odbyły się nawet dwie debaty. W jednej zorganizowanej przez łaską telewizję „Ósemka” wzięło udział pięciu kandydatów. Co ciekawe, na pierwszą część spóźnił się Grzegorz Rosiak. Najlepiej podczas debaty wpadł Gabriel Szkudlarek oraz Piotr Wołosz.

Druga debata odbyła się 18 października w Łaskim Domu Kultury. Wzięli w niej udział również mieszkańcy. W tym przypadku trudniej było wskazać faworyta. Jednak po aplauzie publiczności oraz wyraźniejszym opanowaniu, można wskazać, że lepiej poradził sobie Piotr Wołosz. Widać było, że Szkudlarkowi wyraźnie zaczęły puszczać nerwy. Nie pomagały dociekliwe pytania mieszkańców, a także sołtysa, który stwierdził, że burmistrz manipuluje faktami. W stosunku do swojego kontrkandydata burmistrz był nieco uszczypliwy. Wołosz nie dał sobie wejść na głowę i równie zdecydowanie punktował przeciwnika. Dobry występ w debacie przełożył się na wyniki wyborów. 

W pierwszej turze to właśnie Piotr Wołosz uzyskał największe poparcie. Zagłosowało na niego ponad 3979 mieszkańców (33,18%). Jego największy kontrkandydat, czyli Gabriel Szkudlarek zdobył 283 głosy mniej (30,82%). Na trzecim miejscu uplasował się Sylwester Florczak, który uzyskał największe poparcie w Kolumnie. W całej gminie zagłosowało na niego 2144 wyborców. Czwarte miejsce należało do Leszka Tadycha. Zagłosowało na niego 1105 osób.

 

Druga tura rozegra się pomiędzy Wołoszem a Szkudlarkiem. Do urn pójdziemy 4 listopada.

 

Kandydaci do Rady Miejskiej

 

W Radzie Miejskiej żadne z ugrupowań nie ma większości. Będzie musiała zawiązać się koalicja. Siedem mandatów otrzymało Prawo i Sprawiedliwość. Na ten komitet oddano 3535 głosów. Tyle samo mandatów ma Bezpartyjne Porozumienie Samorządowe. Cztery mandaty uzyskała Koalicja Obywatelska. Trzy mandaty należą do Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

 

Prawo i Sprawiedliwość: Piotr Wołosz (jeżeli zostanie burmistrzem do Rady Miejskiej wejdzie Justyna Kmiecik-Pasternak), Przemysław Urban, Andrzej Mara, Rafał Szymczyk, Grzegorz Groblewski, Stanisław Bordowicz, Aleksandra Kolasa.

 

Bezpartyjne Porozumienie Samorządowe: Robert Bartosik, Wojciech Madej, Włodzimierz Nowicki, Stanisław Kołodziejski, Gabriel Szkudlarek (jeżeli zostanie burmistrzem do Rady Miejskiej wejdzie Monika Mrowińska), Zbigniew Sowała, Józef Rychlik.

 

Koalicja Obywatelska: Rafał Mencel, Krystyna Politańska, Sylwester Florczak, Tadeusz Starzyński.

 

Sojusz Lewicy Demokratycznej: Agnieszka Łukaszewska, Grzegorz Rosiak, Przemysław Sadziński.

Komentarze:

 1. Karol

  Gdyby, hipotetycznie, rada postanowiła być niezależna :
  Burmistrzem Piotr Wołosz musi współpracować z radą, obawy o wykonywanie poleceń z góry przedwczesne,
  Burmistrzem G. Szkudlarek nic , jak dotąd , nie musi. SLD go wesprze, w końcu dla kogoś Rosiak te głosy łowił,a i pan Sadziński to stary druh Szkudlarka, z PO pójdą za nim przynajmniej 2 osoby- Florczak, Politańska i mamy jednowładztwo. Rada jak dotychczas będzie i tylko tyle.

 2. Zofia

  A ja to bym chciała, żeby burmistrzem był Pan Szkudlarek.
  Bardzo mi przypomina mojego zmarłego dziadunia.
  Zawsze wszystko wiedział najlepiej, lubił rządzić, jak ktoś czegoś mu odmawiał to się obrażał, chyba nawet specjalnie nas nie lubił.
  Ale tyle lat tak sobie siedział na krzesełku przy piecu w kuchni rodziców, że jakoś nawet do jego złego charakteru przywykłam.
  A Pan Szkudlarek mi go przypomina. Był, był dziadunio i już go nie ma.
  Aż łza w oku się kręci.

 3. Dorota

  No podobno Szkudlarek i Florczak przed wyborami się umówili,że ten który zostanie burmistrzem bierze drugiego na swojego zastępcę.

 4. Kasia

  Szkudlarek to bardzo dobry człowiek a przede wszystkim dobry gospodarz z tymi którzy opowiadają że jest słabo Łasku to niech jedzie do innej miejscowości o wielkości 20 000 Wołosz chwali się co było przez cztery lata Widawie tak naprawdę nic nie było wywalił połowę Załogi i siedział zajmował się PiSem a nie gospodarką Widawy Widawie nic nie zrobili tylko przeczkola wybudowali za własne pieniądze 3 000 000 pożyczyli ,sedziejowice dostały pieniądze budują za unijne pieniądze to jest gospodarz jaki to gospodarz słaby gospodarz robiący tylko piar widawie jest 6300300 długu ktorego trzeba spłacić ,cztery razy wiekszym Łasku to samo tak doprowadziły Wolosz i Wojt w Widawie do ruiny finansowej gminy

Wstaw komentarz