• W Łasku nie obejdzie się bez drugiej tury wyborów. W szranki 4 listopada staną obecny burmistrz Gabriel Szkudlarek oraz Piotr Wołosz. Co ciekawe, 21 października więcej głosów uzyskał właśnie drugi z kandydatów.

   

  W wyborach samorządowych o fotel burmistrza Łasku rywalizowało pięciu kandydatów: Sylwester Florczak, Grzegorz Rosiak, Gabriel Szkudlarek, Leszek Tadych oraz Piotr Wołosz. Przed wyborami odbyły się nawet dwie debaty. W jednej zorganizowanej przez łaską telewizję „Ósemka” wzięło udział pięciu kandydatów. Co ciekawe, na pierwszą część spóźnił się Grzegorz Rosiak. Najlepiej podczas debaty wpadł Gabriel Szkudlarek oraz Piotr Wołosz.

  Druga debata odbyła się 18 października w Łaskim Domu Kultury. Wzięli w niej udział również mieszkańcy. W tym przypadku trudniej było wskazać faworyta. Jednak po aplauzie publiczności oraz wyraźniejszym opanowaniu, można wskazać, że lepiej poradził sobie Piotr Wołosz. Widać było, że Szkudlarkowi wyraźnie zaczęły puszczać nerwy. Nie pomagały dociekliwe pytania mieszkańców, a także sołtysa, który stwierdził, że burmistrz manipuluje faktami. W stosunku do swojego kontrkandydata burmistrz był nieco uszczypliwy. Wołosz nie dał sobie wejść na głowę i równie zdecydowanie punktował przeciwnika. Dobry występ w debacie przełożył się na wyniki wyborów. 

  W pierwszej turze to właśnie Piotr Wołosz uzyskał największe poparcie. Zagłosowało na niego ponad 3979 mieszkańców (33,18%). Jego największy kontrkandydat, czyli Gabriel Szkudlarek zdobył 283 głosy mniej (30,82%). Na trzecim miejscu uplasował się Sylwester Florczak, który uzyskał największe poparcie w Kolumnie. W całej gminie zagłosowało na niego 2144 wyborców. Czwarte miejsce należało do Leszka Tadycha. Zagłosowało na niego 1105 osób.

   

  Druga tura rozegra się pomiędzy Wołoszem a Szkudlarkiem. Do urn pójdziemy 4 listopada.

   

  Kandydaci do Rady Miejskiej

   

  W Radzie Miejskiej żadne z ugrupowań nie ma większości. Będzie musiała zawiązać się koalicja. Siedem mandatów otrzymało Prawo i Sprawiedliwość. Na ten komitet oddano 3535 głosów. Tyle samo mandatów ma Bezpartyjne Porozumienie Samorządowe. Cztery mandaty uzyskała Koalicja Obywatelska. Trzy mandaty należą do Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

   

  Prawo i Sprawiedliwość: Piotr Wołosz (jeżeli zostanie burmistrzem do Rady Miejskiej wejdzie Justyna Kmiecik-Pasternak), Przemysław Urban, Andrzej Mara, Rafał Szymczyk, Grzegorz Groblewski, Stanisław Bordowicz, Aleksandra Kolasa.

   

  Bezpartyjne Porozumienie Samorządowe: Robert Bartosik, Wojciech Madej, Włodzimierz Nowicki, Stanisław Kołodziejski, Gabriel Szkudlarek (jeżeli zostanie burmistrzem do Rady Miejskiej wejdzie Monika Mrowińska), Zbigniew Sowała, Józef Rychlik.

   

  Koalicja Obywatelska: Rafał Mencel, Krystyna Politańska, Sylwester Florczak, Tadeusz Starzyński.

   

  Sojusz Lewicy Demokratycznej: Agnieszka Łukaszewska, Grzegorz Rosiak, Przemysław Sadziński.

  Udostępnij