• Agnieszka Chylińska, Pudelsi oraz siatkarze Skry Bełchatów przyjadą do Łasku.

  Od 11 do 13 maja  Urząd Marszałkowski rusza  z piątą edycją  ogólnopolskiej akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Dotychczasowe cieszyły się w regionie łódzkim dużą popularnością. W tym toku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego organizuje trzy duże wydarzenia plenerowe.  W myśl zasady wyróżniania samorządów najaktywniej ubiegających się o fundusze, na gospodarzy wybrano: Skierniewice, Poddębice i Łask. Tam odbędą  główne imprezy sceniczne. Dodatkowo w 14 mniejszych miejscowościach regionu odbędą się liczne wydarzenia towarzyszące:  pikniki rodzinne, festyny, eksperymentaria i pokazy.

  – Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich to świetna okazja aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Na rynkach miast, gdzie odbędą się większe wydarzenia, zaplanowaliśmy gry i zabawy sportowe. Na scenie i na specjalnie przygotowanych stoiskach zaprezentują się beneficjenci funduszy unijnych, opowiadając swoje inspirujące historie – mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

  W trakcie Dni Otwartych Funduszy Europejskich odbędą się także konkursy, warsztaty fotograficzne, występy lokalnych artystów, strefa innowacji (robot, wirtualna rzeczywistość, kapsuła kosmiczna), pokoje zagadek (etnograficzny i futurologiczny), pokazy świetlne i laserowe. Tym atrakcjom towarzyszyć będą prezentacje beneficjentów RPO WŁ. Pozostali beneficjenci, którzy „nie zmieszczą” się na scenach otworzą swoje siedziby oferując zniżki i oferty specjalne, przyjmując odwiedzających, organizując warsztaty i pokazy.

  Konferansjerem będzie Jacek Kawalec, znany między innymi z telewizyjnych programów rozrywkowych.

  Atrakcje poszczególnych miast:

  • Skierniewice, 11 maja (piątek) – wydarzenie zwieńczą koncerty Power of Trinity i Afromental. Z chętnymi zmierzą się koszykarki MUKS Widzew Łódź.
  • Poddębice, 12 maja (sobota) – koncert uświetnią Wanda i Banda oraz Dżem. Pokaz swych umiejętności i wspólną zabawę zapewnią siatkarze PGE Skry Bełchatów.
  • Łask, 13 maja (niedziela) – imprezę zwieńczą występy Pudelsów i Agnieszki Chylińskiej. Będzie można zagrać w siatkówkę z siatkarzami PGE Skry Bełchatów.

  Udostępnij