• Daliśmy z siebie wszystko, poznaliśmy swoje możliwości, przekroczyliśmy granice, dokonaliśmy niemożliwego – tak właśnie było 22 marca w czasie Integracyjnego Dnia Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych MATP zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łasku.

   

  W imprezie wzięło udział blisko 100 osób (zawodnicy, ich opiekunowie, rodzice). Bohaterami tego ważnego wydarzenia byli zawodnicy ze SP w Łobudzicach, SP w Czestkowie, ZSZ w Zduńskiej Woli, z ŚDS w Łasku oraz gospodarze – uczniowie SOSW w Łasku oraz wychowankowie Przedszkola dla dzieci z autyzmem działającego przy ośrodku.

  Podczas ceremonii otwarcia nastąpiła najbardziej oczekiwana i podniosła chwila: hymn i przysięga Olimpiad Specjalnych, która podkreśla wartość zmagania się z własnymi słabościami. Chwila ta dodała zawodnikom pewności siebie i wniosła w zmagania sportowego ducha. Część artystyczną wzbogacili występem tancerze szkolnego zespołu tanecznego, którzy wykonali układ choreograficzny do utworu Piotra Czajkowskiego „Walc kwiatów”.

  Po uroczystym otwarciu zawodnicy z pełnym zaangażowaniem podchodzili do kolejnych konkurencji sportowych. Do każdej przystępowali w asyście opiekuna lub wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 pod opieką B. Witkowskiej.

  Każdy zawodnik MATP był wygranym z uwagi na podjętą walkę z własnymi ograniczeniami, która znacznie trudniejsza jest niż rywalizacja. Zmagania każdego zwieńczone zostały medalem i nagrodą ufundowaną przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „Krąg Dobrych Serc” działające przy SOSW w Łasku.

  Po sportowych zmaganiach na uczestników imprezy czekał słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy.MATP1MATP3MATP4MATP2

  Udostępnij