• 20 października tę datę będzie pamiętać drużyna APN Funinio z Kolumny, to właśnie wtedy w CSiR w Łasku, rozegrane zostały pierwsze Powiatowe Rozgrywki XVII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.

  Październikowy zimny deszcz i wiatr nie był w stanie przeszkodzić chłopcom z drużyny Funinio. W pięknym stylu pokazali jak wygrywają mecz za meczem, w kategorii U- 10 gdzie udział brało sześć drużyn podzielonych na dwie grupy. Świetnie opracowana strategia gry i techniczne rozwiązania, młodzi zawodnicy przełożyli z intensywnych treningów na grę stadionową, w grupie wygrali dwa mecze i w finale zmierzyli się z drużyną z Łasku wygrywając 2:1.

  Wspaniała wygrana i wynik z której dumni są Trenerzy Maciej Miszczak i Krzysztof Miszczak,

  – Drużyna przechodzi do dalszego etapu, teraz czekają nas rozgrywki wojewódzkie, mamy kilka miesięcy na odpowiednie przygotowanie się do dalszych rozgrywek – podsumowują i dodają że za sukcesem dzieci stoją jak zawsze niezawodni rodzice.

  Za odpowiednim przygotowaniem zawodników stoi również ortopeda traumatolog Bartłomiej Kacprzak lekarz sportowy młodego pokolenia z Łódzkiego Orto Med Sport, to on zajmuje się profilaktyką jak również powstałymi kontuzjami podczas rozgrywek.

  Wielki finał na stadionie PGE Narodowym w Warszawie, zwycięzcy będą mogli spotkać się z drużyną Reprezentacji Polski i kibicować jej na stadionie, na którym czekać będzie również Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, pamiętając jednocześnie ze głównym celem Turnieju jest popularyzacja aktywności sportowej, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnienia dziecięcych marzeń. Tekst i foto: Elżbieta Kwiecińska

  Udostępnij