• Karolina Kubiak zdobyła Puchar Świata Wako Rimini
    Łaski Klub Sztuk Walki Oyama Karate od 2 do 5 czerwca przebywał  na Pucharze Świata WAKO we Włoskim Rimini. Impreza liczyła ponad 1700 złoszeń z 28 państw całego świata. Podopieczni łaskiego klubu startowali w barwach biało-czerwonych, dumnie reprezentując Polskę, grupę Proyama oraz kadrę narodową PZKB.
    Karolina Kubiak, reprezentantka kadry narodowej seniorów w formule Kick Light przywiozła ze sobą Puchar Świata! Przeszła przez eliminacje pokonując zawodniczkę z Turcji werdyktem 3:0. Ta wcześniej pokonała reprezentantkę Rosji. Półfinał był bardzo emocjonujący, gdyż przeciwniczką Karoliny była gospodyni z Włoch. Jednak i ona nie stanęła na drodze, by Karolina przeszła do walki finałowej. W finale zmierzyła się z zawodniczką reprezentującą Francję. Walka była bardzo wyrównana, do ostatniej rundy nie było wiadomo kto zwycięży, jednak Karolina była lepsza, wygrała ostatecznie z Francją na punkty wynikiem 3:0. Należy nadmienić, że kategoria Karoliny, seniorek do 50 kg, była najliczniejsza w formule Kick Light.
    Taki wyjazd i rywalizacja w barwach biało czerwonych na ogromnej imprezie to spełnienie sportowych marzeń. Sięgnięcie po Puchar jest dużą zasługą trenerów grupy PROYAMA, sensei Stanisława Kołodziejskiego oraz sensei Dawida, którzy mocno wspierają zawodników zarówno podczas treningów, jak i na zawodach.
    W Pucharze Świata brali udział także młodsi zawodnicy, reprezentujący kadetów starszych PZKB. Angelika Szczepańska, kadetka starsza do 60 kg, wywalczyła drugie miejsce, pokonując Włoszkę w eliminacjach. Pokazała że ostatnio zdobyte mistrzostwo Polski to dopiero początek.
    Natomiast Hubert Kudra, startujący w kadetach starszych powyżej 65 kg, pokazał szereg swoich umiejętności kickboxerskich i ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu. Zabrakło jednego ciosu w ostatniej sekundzie aby pokonał silnego Bułgara i przejść do finału. Walka była znakomita.
    Łącznie klub zdobył trzy krążki w każdej barwie, jeden złoty, jeden srebrny oraz jeden brązowy. Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie. W dniu wolnym od pojedynków zawodnicy zobaczyli piękną Wenecję, opalali się w słońcu na piaszczystej plaży i zwiedzali miasto  Rimini.
    – Nie mogliśmy przegapić okazji i zwiedziliśmy państwo w państwie – San Marino. Włochy to także wyśmienite jedzenie. Makarony, ciasta, warzywa i oczywiście pizza. To wszystko na Pucharze Świata WAKO w Kickboxingu – powiedział sensei Dawid.