• Znany filmowy aktor Robert Moskwa coraz częściej odwiedza Łask. Powodem jest organizowana akcja charytatywna, w której będzie brał udział.
  W kwietniu aktor odwiedził Łask dwa razy. Spotkał się z tatą Sławomira Akimowa (uległ wypadkowi komunikacyjnemu), bratową Adama Piechy (chłopak także ucierpiał w wypadku drogowym) oraz z Damianem Malinowskim i jego mamą. Aktor poznał historię ich choroby. Spędził czas z ich rodzinami oraz omawiał szczegóły eventu charytatywnego, który odbędzie się 1 czerwca w Łaskim Domu Kultury.
  Akcja pod tytułem „Poczytaj mi wujku” ma na celu pomoc w zbiórce pieniędzy dla Adama Piechy. 28 października 2015 roku chłopak uległ wypadkowi drogowemu. Uderzenie auta jadącego z naprzeciwka było tak silne, że rowerzysta doznał ogromnych obrażeń (złamanie otwarte nogi, obite płuca, złamane kręgi). Jednak najwięcej ucierpiała głowa. Adam doznał złamania kości czaszki i twarzoczaszki, miał stłuczoną całą lewą półkulę mózgu oraz pień mózgu. Potrzebuje funduszy na drogą rehabilitację. Niestety, rodziny nie stać na leczenie. Trzeba zaznaczyć, że chłopak jakiś czas temu pomógł swojej małej siostrze, kiedy zachorowała na białaczkę. Był dawcą szpiku kostnego i uratował jej życie. Teraz sam potrzebuje pomocy.
  Z każdej strony dla Adama płynie pomoc. Teraz włączył się w nią Robert Moskwa, który 1 czerwca będzie czytał najmłodszym ulubione bajki i spędzi z nimi czas.
  Żeby wziąć udział w wydarzeniu, należy wykupić cegiełkę, która kosztuje 10 zł (jedno dziecko + jedna osoba dorosła). Do akcji przyłączyły się przedszkola. Jednak jest możliwość kupienia cegiełki przez indywidualne osoby. Chętni mogą dzwonić do Moniki Ślubowskiej, organizatorki eventu (722-259-657) lub Agnieszki Przybyłek (Łaski Dom Kultury 609-930-820).
  Robert Moskwa do Łasku przyjeżdża na specjalne zaproszenie Moniki Ślubowskiej, założycielki fundacji „Pomaganie jest fajne”.
  Plakat Moskwa2Plakat Moskwa1

  Udostępnij