• Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łódzkiej”: wielkie odliczanie

  Odliczamy godziny do startu Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Łódzkiej”. Dziś o godz. 16.30 w Sędziejowicach wystartuje I etapu.

  Dla młodych kolarzy z Polski jest to jedna z możliwości konfrontacji z rówieśnikami z innych klubów, sprawdzenia swojego poziomu wytrenowania oraz przetarcia szlaków do grup zawodowej elity.

  – W naszym wyścigu swoje pierwsze sukcesy odnosili dobrze znani polskiej publiczności: Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś czy Jarosław Białowieżec, a także Maciej Bodnar, niedawny zwycięstwa jednego z etapów Tour de Pologne – wylicza Andrzej Syska, dyrektor wyścigu.

  Do środy udział w zawodach potwierdziły 22 ekipy. W tym m.in. KS „Pogoń” Mostostal Puławy, SMS-y z Torunia i Świdnicy czy niemiecka grupa kolarska z Cottbus. Na wsparcie kibiców, szczególnie w trakcie sobotniego etapu „Po powiecie zduńskowolskim”, może liczyć miejscowa drużyna ZTC Zduńska Wola.

  Podczas rozgrywania poszczególnych etapów wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym :

  13.08.2014 ( Czwartek)

  I etap „Dookoła Sędziejowic” w godz 16,oo – 19,oo na czas przejazdu kolarzy zamknięte będzie centrum Sędziejowic i droga wojewódzka nr 481w Pruszkowie. Ruch będzie puszczany wahadłowo.

  14.08.2014 ( Piątek)

  II etap „Po Powiecie Łaskim” w godz 16,oo – 19,oo na czas przejazdu kolarzy zamknięte będzie centrum Łasku włącznie z wjazdem na Rynek Główny Plac 11 listopada. Następnie droga wojewódzka nr 483 od Łasku do Czestkowa i droga wojewódzka nr 481od Pruszkowa do Łasku.

  W Łasku na czas przejazdu kolarzy zamknięte zostaną ulice

  Widawska, Mickiewicza, Żeromskiego, Pl. 11 Listopada, Narutowicza.

  15.08.2014 ( Sobota )

  III etap „ Po Powiecie Zduńskowolskim” godz. 12,30 – 15,30 na czas przejazdu kolarzy zamknięte ulice: Kobusiewicza, Piwna, Dolna, Złota

  oraz wyjazdy na Zapolice i Paprotnie.

  16.08.2014 ( Niedziela) „ Dookoła Buczku” godz 11,30 – 15,00 na czas przejazdu kolarzy zamknięte będzie centrum Buczku a także Wola Bachorska, Sowińce, Grzeszyn, Brodnia Dolna, Brodnia Górna.

  Podróżujących w danych dniach wymienionymi trasami prosimy o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności.

  Jednocześnie przepraszamy za wymienione utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.
  foto: Wiktor Komorowski

  Udostępnij