• 29_06_Mat_1

  Powiat łaski w minioną niedzielę 29 czerwca gościł posła regionu sieradzkiego Marka Matuszewskiego z partii  Prawo i Sprawiedliwość. Spotkanie było częścią ogólnopolskiej akcji informacyjnej organizowanej pod hasłem „Czas na Zmiany”.

  Poseł przypomniał najważniejsze wydarzenia polityczne z ostatnich tygodni związane z ujawnieniem przez tygodnik Wprost materiałów kompromitujących premiera Donalda Tuska i jego rząd. Następnie zaprezentował ich ocenę, a także przedstawił sekwencję działań, jakie zostaną zrealizowane przez posłów i kierownictwo PiS w reakcji na obecną sytuację.

  Nagrania, które usłyszeli Polacy, wskazują, ze w naszym kraju łamana jest konstytucja, która stanowi że władzą ustawodawczą jest parlament, a w państwie Donalda Tuska prawa nie stanowi Sejm tylko szef NBP i premier. Materiały ukazały również postawę ministrów i najwyższych urzędników państwowych wobec publicznych pieniędzy. Ich „prywatne rozmowy” ozdobione rynsztokowym słownictwem, dla lepszego nastroju odbywały się w luksusowym lokalu a opłacane były z pieniędzy podatników podobnie jak prezenty dla „szefa”. Przykłady to: kolacja Belki, Sienkiewicza i Cytryckiego – 1435 zł, butelka Armaniaku poszukiwanego dla premiera Donalda Tuska – 2960 zł, oczywiście z naszych kieszeni. Dla porównania minimalna płaca Polaka to 1242 zł.

  Reakcją polityków największej partii opozycyjnej będzie, między innymi, zgłoszenie wotum nieufności wobec obecnego rządu i próba powołania nowego o charakterze technicznym. Jego podstawowym zadaniem będzie szybkie zorganizowanie wyborów parlamentarnych i zabezpieczenie ich prawidłowego przebiegu. PiS złoży również wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu prezesa NBP Marka Belki, a do prokuratury wkrótce dotrze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez premiera Donalda Tuska w sprawie afery Amber Gold.

  Pytania zadawane przez słuchaczy oraz dyskusja, która toczyła się w dalszej części spotkania pokazała, że mieszkańcy Łasku żywo interesują się sprawami państwa i podobne spotkania są dla nich ważnym wydarzeniem. Zgromadzeni wynieśli ze spotkania przekonanie, że nastał już „Czas na Zmiany”.

  Udostępnij