• Pomimo wielokrotnych apeli o zachowanie trzeźwości za kierownicą nadal wielu nieodpowiedzialnych kierowców siada za kółko na podwójnym gazie. We wtorek, kierowca, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie spowodował kolizję na ulicy Warszawskiej w Łasku. Ponadto nigdy nie posiadał prawa jazdy.

    We wtorek, 19 marca br., dyżurny naszej jednostki otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na ulicy Warszawskiej w Łasku. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy ustalili, że doszło do zdarzenia dwóch pojazdów, Volkswagena oraz Hondy. Jak się okazało, 52-letni kierowca hondy, nie zachował należytej odległości od volkswagena, który jechał przed nim i najechał na jego tył, doprowadzając do zdarzenia drogowego. Podczas rozmowy ze sprawcą, policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 52-letniego mieszkańca Łasku ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu jego osoby w policyjnych systemach okazało się, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kierującemu volkswagenem oraz jego pasażerom na szczęście nic się nie stało. 

    Za swoje zachowanie 52-latek musi liczyć się z bardzo poważnymi konsekwencjami. Za popełnione przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat. Dodatkowo sąd będzie decydował o wysokości grzywny za kierowanie samochodem pomimo braku uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej. Z uwagi na fakt, iż mieszkaniec Łasku nie był właścicielem samochodu, którym kierował, policjanci nie skonfiskowali mu pojazdu. Konfiskata zostanie zastąpiona orzeczeniem przepadku jego równowartości.

    Apelujemy o trzeźwość podczas korzystania z dróg! Nie czekajmy na tragiczne wypadki z udziałem nietrzeźwych kierujących. Pijany kierowca to śmiertelne niebezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że nietrzeźwość kierowcy to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych!

    sierżant sztabowy Bartłomiej Kozłowski

    Udostępnij