• Na Lewitynie w Pabianicach odbyła się konferencja, na której swój program zaprezentowała liderka pabianickiej Koalicji Obywatelskiej do sejmiku wojewódzkiego – Magdalena Werstak. Uczestniczyli w niej także: minister, przewodniczący regionu łódzkiego PO Cezary Grabarczyk, poseł Krzysztof Habura oraz prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Jako pierwszy głos zabrał Cezary Grabarczyk:

  – Rozpoczyna się bój o samorządy. Rozpoczynamy go w Pabianicach, w których kandyduje do sejmiku wojewódzkiego Magdalena Werstak. Angażuje się ona w sprawy społeczne, pomaga ludziom. Jest osobą, która zna działania samorządów, zasiadała w zarządzie powiatu pabianickiego. W tej chwili służy pomocą, radą i wsparciem tym, którzy poszukują pracy. Praca to przecież wielki skarb. Pani Magdalena potrafi angażować się w ludzkie sprawy, ma wielkie serce. Właśnie takiej osoby szukaliśmy. Symbolicznie przekazuję właśnie serce – symbol Koalicji Obywatelskiej.

  Zwrócił się również bezpośrednio do Magdaleny Werstak, dodając: – Prowadź tę drużynę do zwycięstwa!

  Na koniec głos zabrała kandydatka do sejmiku wojewódzkiego:

  – Startuję z listy Koalicji Obywatelskiej z numerem 1. Z tego miejsca chciałabym bardzo podziękować ministrowi Cezaremu Grabarczykowi, posłowi Krzysztofowi Haburze, prezydentowi Grzegorzowi Mackiewiczowi i mojej „drużynie”, za to, że obdarzyli mnie ogromnym zaufaniem. Start z listy do sejmiku z numerem 1 zobowiązuje do ciężkiej pracy. Jestem przekonana, że ją wykonam, bo jestem osobą pracowitą, lubię ludzi, szanuję każdego, wszystkich traktuję jednakowo. Nie jest dla mnie ważne, kto kim jest – po prostu liczy się człowiek. Nie jest to wyzwanie tylko dla mnie, ale także dla wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego, aby mieli przedstawiciela, który będzie dostrzegał potrzeby ich wszystkich.

  Zaznaczyła również, że w sejmiku znajdują się obecnie środki na infrastrukturę drogową, oświatę, zdrowie, środowisko, rynek pracy, które można dobrze rozdysponować. Zachęciła również do uczestnictwa w kwietniowych wyborach oraz głosowania właśnie na jej kandydaturę (kandyduje z powiatów: pabianickiego, łaskiego, zduńskowolskiego, sieradzkiego, wieluńskiego, wieruszowskiego, poddębickiego i pajęczańskiego).

  Artykuł sponsorowany

  Udostępnij