• W tym roku temat Festiwalu to „Artysta. Wizjoner”. Spektakle tematycznie skupione są wokół kondycji człowieka, dekonstrukcji świata wartości oraz wolności i jej granic – mówi Ewa Pilawska, dyrektorka artystyczna Festiwalu.Pełny program znajdziecie na stronie: https://powszechny.pl/pl/festiwal/

    ▫️

    W marcu, kwietniu i maju zobaczyć będzie można między innymi spektakle w reżyserii Iwana Wyrypajewa, Anny Augustynowicz, Bartosza Szydłowskiego, Iwo Vedrala, Małgorzaty Bogajewskiej. Zaprezentowane będą dwie prapremiery Teatru Powszechnego w Łodzi zrealizowane specjalnie na Festiwal. Pierwszą będzie „Maria” – sztuka Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Druga to „Imagine” w reżyserii Krystiana Lupy, koprodukcja Teatru Powszechnego w Łodzi i Teatru Powszechnego w Warszawie.▫️W ramach festiwalu Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza także na projekcje zapisów dwóch spektakli w reżyserii Krystiana Lupy, które zrealizował w ostatnim czasie poza Polską. „Austerlitz” z Państwowego Teatru Młodzieżowego w Wilnie oraz „Dziennik Szaleńca” zrealizowany w Chinach. Odbędzie się także międzynarodowa konferencja poświęcona Krystianowi Lupie (materiały z niej zostaną wydane jako wydawnictwo) oraz dwie wystawy. Jedna wystawa poświęcona będzie twórczości Lupy, druga będzie prezentacją jego rysunków. 


    Już w piątek 25.03  w Teatrze Powszechnym w Łodzi odbędzie się koncert „Climate Keys”, czyli prapremierowe wykonanie projektu koncertowo-edukacyjnego zrealizowane specjalnie na Festiwal.„Climate Keys” łączy w sobie dwie pozornie nie idące w parze dziedziny: sztukę i ekologię. Jednak ich połączenie daje niespotykanie atrakcyjny w przekazie, opiniotwórczy i skuteczny w wymowie projekt. Repertuar każdego koncertu oraz wykład-rozmowa dedykowane są miejscu, w którym się odbywają. Prezentacja w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych będzie polską prapremierą projektu przygotowaną specjalnie dla Łodzi. Składać będzie się on z cyklu trzech recitali połączonych z wykładem i otwartą dyskusją z publicznością przygotowanymi i przedstawionymi przez specjalistkę od ochrony środowiska – Małgorzatę Smolak.

    Dostępne są jeszcze bilety na koncert, które można zakupić w cenie 10 zł. 

    Udostępnij