W oczekiwaniu na dożynki
Otwarty został wojewódzki Punkt Informacji Turystycznej, w którym na pewno będziemy zapraszać na dożynki w Spale. A w centrach obsługi przedsiębiorców zaprosimy do konkursów na pieniądze unijne.
W oczekiwaniu na dożynki
Dożynki to mix tradycji ze znakomitą zabawą. Przynajmniej takie są dożynki wojewódzkie. Tegoroczne odbędą się już 18 sierpnia w Spale koło Tomaszowa Mazowieckiego. Poczęstujemy się świeżym chlebem wypieczonym z tegorocznych zbiorów, będziemy podziwiać wieńce dożynkowe, poznamy kulinarne smakowitości z całego województwa. A wieczorem gwiazdy: Oskar Cyms i Dawid Kwiatkowski.
Zaczynamy o godz. 11 polową mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Po niej kolorowy korowód, obrzędy i rozstrzygnięcie konkursów na najpiękniejszy wieniec, kulinarne inspiracje Łódzkiego oraz Bitwa Regionów. Bawimy się, jemy i poznajemy region w strefach dla dzieci, handlowej, wystawców i kulinarnej. I tak do wieczoru, bo od godz. 19.00 szalejemy pod sceną.
Na dożynki łatwo będzie dojechać, bo Łódzka Kolej Aglomeracyjna zapewnia dodatkowe połączenia z Łodzi i Tomaszowa. Dodatkowo uruchomiony zostanie specjalny pociąg powrotny, który zapewni możliwość dojazdu do Łodzi po koncertach – odjazd ze Spały o godz. 23.00.
Punkt Informacji Turystycznej
O atrakcjach województwa łódzkiego można teraz dowiedzieć się w Punkcie Informacji Turystycznej, który został otwarty przy al. Piłsudskiego 12 w Łodzi. To tutaj turyści przekonają się, że warto podróżować po Łódzkiem. Punkt jest otwarty 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 17, w sobotę 10 – 18, a w niedzielę 10 – 16. Można tu dostać m.in. bezpłatne foldery, ulotki, książki i mapy.
Ochrona środowiska
Żeby zachować atrakcyjność regionu, Zarząd Województwa na ochronę środowiska przeznaczył w sumie 360 mln zł. Powstaną panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, małe elektrownie słoneczne, ocieplone budynki i instalacje do recyklingu odpadów. Pierwsze umowy już są podpisywane. Na resztę pieniędzy zostały ogłoszone konkursy.
Wsparcie dla nowoczesnych
Na duże wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy wiedzą jak unowocześnić swoje firmy. Ruszył konkurs unijny, w którym do wzięcia jest 30 mln zł. Mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą dostać po milionie złotych na zastosowanie nowych technologii albo pomysłów własnych lub nabytych. – Nie ma się czego bać. Warto sięgać po wsparcie i unowocześniać się – przekonuje Dominika Wawrzyniak-Gawrysiak z firmy cukierniczej, która sięgnęła pod wsparcie w poprzedniej edycji i usprawniła produkcję pączków, które są bardziej fit.