• Sukcesem zakończyły się poszukiwania 75-letniej mieszkanki gminy Sędziejowice. Dziś w godzinach porannych kobieta wyjechała z domu rowerem i nie wróciła do miejsca swojego zamieszkania. Dzięki właściwej reakcji mieszkańca gminy Widawa, seniorka została odnaleziona.

  W środę, 15 maja, w godzinach popołudniowych dyżurny łaskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 75-letniej mieszkanki Korczysk. Według ustaleń policjantów, około godziny 8:00 kobieta wyjechała rowerem z domu i nie wróciła do miejsca zamieszkania. Z uwagi na fakt, że wcześniej nie dochodziło do takich sytuacji, bliscy seniorki poprosili o pomoc policjantów. Na miejsce udali się mundurowi, którzy po zapoznaniu się z rysopisem zaginionej niezwłocznie przystąpili do poszukiwań. Funkcjonariusze sprawdzili potencjalne miejsca, gdzie mogła udać się zaginiona. Podczas poszukiwań policjanci zapoznawali z wizerunkiem zaginionej mieszkańców gminy Sędziejowice oraz Widawa, jak również mieszkańców powiatu bełchatowskiego. 

  Około godziny 20:25 w miejscowości Witoldów, gmina Widawa, 75-latka została zauważona przez mieszkańca gminy, który posiadał wiedzę o trwających poszukiwaniach. Mężczyzna telefonicznie poinformował dyżurnego łaskiej komendy o kobiecie, która przemieszcza się rowerem w kierunku Wielunia, a jej wizerunek odpowiada wizerunkowi poszukiwanej kobiety. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce i potwierdzili tożsamość zaginionej kobiey a następnie przekazali seniorkę rodzinie. Po raz kolejny zaanagażowanie policjantów oraz właściwa reakcja mieszkańca gminy Widawa pozwoliły na szczęśliwe zakończenie poszukiwań. 

  Co zrobić gdy zaginie osoba najbliższa? Kierujmy swoje kroki do najbliższej jednostki policji , kiedy mamy pewność, że nasz bliski zaginął. Zgłaszając zaginięcie, bądźmy przygotowani i dowiedzmy się o co policjanci mogą nas zapytać a oto kilka porad, jak zrobić to prawidłowo:

  • policjanci zapytają o pełne dane personalne osoby zaginionej,
  • miejmy przy sobie aktualne zdjęcie osoby zaginionej,
  • podajmy jak najwięcej szczegółowych informacji dotyczących wyglądu zewnętrznego, jeśli mamy taką wiedzę opiszmy w co była ubrana osoba z uwzględnieniem znaków firmowych, charakterystycznych szczegółów, które pomogą w rozpoznaniu zaginionej osoby, przedmiotów, które mogła mieć przy sobie w chwili zaginięcia,
  • podajmy znane nam okoliczności zaginięcia,
  • podajmy informacje o przyjmowanych na stałe lekach, chorobach, nie ukrywajmy informacji o próbach samobójczych!
  • Miejmy przygotowane adresy i kontakt do osób, z którymi mogła kontaktować się zaginiona osoba
  • zachęcamy członków rodziny do wyrażenia zgody na publikację wizerunku osoby zaginionej na stronie internetowej komendy policji. W takiej sytuacji oficerowie prasowi zamieszczoną publikację przekazują do mediów, co zwiększa szansę na to, że osoba zostanie zauważona przez osobę, która taki komunikat przeczyta. Policjanci sprawdzają każdy sygnał w takich sprawach, przypominamy także, że informacje o miejscu przebywania osób zaginionych czy też poszukiwanych, przekazywane policjantom, mogą być anonimowe.
  • Nie lekceważmy także żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś znajdując się w sytuacji kryzysowej postanawia tragnąć się na własne życie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112, Kryzysowy telefon Zaufania na numer 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania na numer 116 111.

  asp. szt. Anna Piechota 

  Udostępnij