• Dlaczego warto zadbać o swój przedpokój? Dlaczego warto zadbać o swój przedpokój? To pomieszczenie stanowi dla wszystkich gości zapowiedź tego, co znajdą dalej. Pamiętaj o tym w trakcie doboru odpowiednich dekoracji i dodatków na ściany. Zadbaj o połączenie funkcjonalności z estetyką, a z pewności uzyskasz zamierzony efekt.

  Czy trudno jest urządzić przedpokój?

  Być może z góry zakładasz, że przedpokoju nie będzie się dało urządzić tak łatwo. Chodzi bowiem o powierzchnię tego pomieszczenia – zbyt małą, aby móc wspiąć się na wyżyny kreatywności. Jest to błędne założenie, ponieważ do dyspozycji jest niejeden pomysł na ściany w przedpokoju i podłogi, który możesz wykorzystać u siebie. Przyjrzyj się kreatywnym inspiracjom, aby znaleźć sposób na swój przedpokój, który stanie się najlepszą wizytówką Twojego domu. Dzięki nim przekonasz się, że urządzenie tego pomieszczenia o niewielkim metrażu wcale nie będzie tak trudne.

  Co na ścianę w przedpokoju?

  Jedna z ciekawszych propozycji to kamień samoprzylepny. Wybór odcieni jest duży – począwszy od jaśniejszych, po te ciemniejsze. Bez trudu będziesz w stanie dopasować je do własnych preferencji. Panele samoprzylepne są tanie, a na dodatek – jak sama nazwa wskazuje – bardzo łatwe w montażu, dzięki czemu z pewnością poradzisz sobie z tym samodzielnie. Nie dość, że uda Ci się zaoszczędzić na zakupie, to nie będziesz musiał zatrudniać ekipy fachowców do ich położenia. Oryginalne wzornictwo sprawia, że przedpokój na pewno będzie prezentował się pięknie.

  Innym rozwiązaniem jest fornir kamienny. Zastosowanie go na ścianach przedpokoju sprawi, że pomieszczenie będzie prezentować się elegancko czy wręcz luksusowo. To kolejna propozycja pozwalająca na samodzielne odnowienie wnętrza. Fornir kamienny jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć czy wahania temperatury – dzięki jego wysokiej trwałości nie trzeba będzie szybko wykonywać ponownie prac remontowych, które mogłyby pociągnąć za sobą koszta. Jest to także materiał łatwy do utrzymania w czystości, co może być szczególnie ważnym aspektem przy dekoracji przedpokoju.

  Jakie meble wybrać do przedpokoju?

  Ważne jest nie tylko to, co znajduje się na ścianie, ale także całe wyposażenie tego pomieszczenia. Pamiętajmy o tym, że przedpokój jest mały i nie ma w nim miejsca na zbyt dużą liczbę mebli. Jeżeli są tu wnęki, postaraj się je wykorzystać. Dobrym rozwiązaniem może stać się szafa na wymiar, która pomoże w zagospodarowaniu takiej przestrzeni. Jeżeli przedpokój jest prosty i bez wnęk, nie musisz rezygnować z szafy. Należy jednak ocenić, czy jej obecność nie będzie negatywnie wpływała na swobodę ruchu domowników i gości – tak, aby mieć pewność, że bez trudu będzie można przedostać się do dalszej części domu.

  Jeżeli nie masz miejsca na szafę, postaw na wieszaki, które możesz przykręcić bezpośrednio do ściany. Stojące wieszaki nie są już tak popularne, poza tym istnieje obawa, że przy dużej liczbie okryć wierzchnich taki wieszak mógłby on wylądować na ziemi. Lepiej postawić na coś stabilniejszego. Nie zapomnij o odpowiedniej szafce na buty. To absolutny must have, który pomoże utrzymać porządek w przedpokoju. Chaotycznie porozrzucane obuwie może negatywnie wpłynąć na ocenę porządku w domu przez osoby, które go odwiedzają.

  Pamiętaj, że przedpokój jest mały. W jego przypadku powiedzenie, że „im mniej, tym lepiej”, będzie się doskonale sprawdzać. Postaw na prosty, wręcz minimalistyczny wystrój, aby Twój przedpokój był funkcjonalny i jednocześnie mógł prezentować się we właściwy sposób.

  Udostępnij