Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| June 17, 2021

Scroll to top

Top

Jednośladem bezpiecznie do celu -

Jednośladem bezpiecznie do celu

Trwa ogólnopolska policyjna akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Wiosną na polskich drogach pojawia się coraz więcej miłośników jednośladów. W trosce o ich bezpieczeństwo policja prowadzi kolejną ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną.

Priorytetem prowadzonych działań jest informowanie o konieczności przygotowania pojazdu do sezonu, eliminowanie i ograniczenie zagrożeń na drodze, takich jak nadmierna prędkość, kierowanie po spożyciu alkoholu, zły stan techniczny i brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu, a także promowanie bezpiecznych zachowań, poprawa widoczności uczestników ruchu drogowego, korzystanie z elementów odblaskowych oraz używanie kasków ochronnych przez rowerzystów – wylicza st. sierż. Agnieszka Jachimek z pabianickiej komendy.

W ostatnich latach liczba jednośladów na drogach znacząco wzrosła. Niestety, zwiększa się również liczba wypadków z ich udziałem. Należy pamiętać, że użytkownicy jednośladów są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia na drodze odnoszą najcięższe obrażenia.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drogach oraz o kulturę i życzliwość wobec innych uczestników ruchu drogowego – dodaje policjantka. – Młodym kierowcom przypominamy, że każdy z nas ma tylko jedno życie. Bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników drogi jest ważniejsze od kilku chwil emocji za kierownicą.