• Kolejny sukces odniosła 11-letnia Wiktoria Wróbel w 13. edycji Euro Mini Champ’s 2017 (nieoficjalne Mistrzostwa Europy Żaków i Młodzików). Nieoficjalne tylko z nazwy, bo od lat rywalizuje tam cała czołówka kontynentu. W sierpniu tego roku około 400 zawodniczek i zawodników z 33 krajów Europy.

Wiktoria w eliminacjach do turnieju głównego wygrała wszystkie swoje pojedynki, pokonując między innymi rozstawioną z nr. 3 Sophie Earley (Irlandia) 3:2 (-9,1,-13,8,9), która w końcowej klasyfikacji zajęła 5. miejsce. W turnieju głównym Wróblówna ograła kolejno: Clarę Colinet (Francja) 3:2 (-11,8,7,-9,7), silną Białorusinkę Ulianę Miaschanskaye 3:0 (11,8,6), a w ćwierćfinale Niemkę Jele Stortz 3:1 (5,7,-10,2). W walce o finał nie miała szans z rozstawioną z numerem 1 Anną Hursey, przegrywając 3:0 (5,4,8).

Niestety, o brązowy medal podopieczna zasłużonego trenera Longina Wróbla (wychował między innymi P. Chojnowskiego i T. Lewandowskiego) nie dała rady „dwójce” mistrzostw, a mianowicie Niemce Annette Kaufman, przegrywając 3:0 (5,6,12). Kaufman to najlepsza młodziczka i czołowa już kadetka w swoim kraju. Zawody wygrała Anna Hursey (Walia), pokonując w finale defensorkę z Białorusi Weronikę Varabyovą 3:1.

Wiktoria Wróbel jest uczennicą szkoły podstawowej w Buczku. Dotychczas trenowała i reprezentowała LTSR Buczek. Od nowego sezonu będzie reprezentować beniaminka pierwszej ligi MULKS „Dwójka” Rawa Mazowiecka.

Mistrz Polski żaków Alan Kulczycki (Gorzów Wlkp.) bez problemów (z jedną porażką) awansował do turnieju głównego, gdzie uległ w pierwszej rundzie Ukraińcowi Artenowi Ovchynnikovowi 3:2 (11,-8,-11,7,6). W następnej rundzie Ovchynnikov przegrał 3:0 z Francuzem Felixem Lebryn, a Alan wygrał od tyłu wszystkie gry i zajął 17. miejsce w mistrzostwach.