• parszywa 1 parszywa 2Na końcu ulicy Kilińskiego w Łasku odbył się kolejny już wyścig wraków, tym razem pod nazwą „Parszywy Rajd Ludu”. Jednocześnie organizatorzy uczcili pierwszą rocznicę zawodów.
    Na pomysł wyścigu wpadli Roman Miller, Piotr Pilitowski oraz Dominik Bartosik, którzy rok temu zorganizowali pierwszy wyścig. Impreza się przyjęła, więc postanowili, że będzie odbywać się cyklicznie. Jesienią i zimą były kolejne edycje.
    Jubileuszowy wyścig (14-15 czerwca) obfitował w atrakcje, jakich nie było wcześniej, a do zawodów zgłosiło się ponad 100 ekip. Była parada wraków, przejażdżki po torze oraz festiwal koncertów „112 zgłoś się”, na którym wystąpili m.in. Alegorya, Headboat, John Doe’s Burial czy Bullet Train. Po dwóch dniach szalonej jazdy w niedzielnym finale spotkało się 14 załóg. Na podium stanęły te, które „dały radę” zrobić najwięcej okrążeń. Zwyciężyli: Smirna Kamanda Gabryjączyk i Natalia Smirna Kamanda jadący oplem astra (13 okrążeń). Na drugim miejscu znaleźli się Mariusz i Tomasz Wałęska, którzy mitsubishi colt pokonali 12 okrążeń, a na trzecim jadący renault 19 Cezary Stasiak i Maciej Piotrowicz Orpelów Części Renault (12 okrążeń).