• Funkcjonariusze wydziału kryminalnego łaskiej policji ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży motoroweru. Czynu tego dokonali znani funkcjonariuszom mężczyźni – 20 i 16-latek, którzy wcześniej już kradli skutery. Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Łasku wpłynęły podziękowania od pokrzywdzonej.

    19 maja 2024 roku dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Łasku otrzymał informację o kradzieży skutera marki Jawa. Na miejsce zdarzenia skierowani zostali funkcjonariusze, którzy ustalili, że do zdarzenia doszło między 18 a 19 maja 2024 roku, na jednym z łaskich parkingów osiedlowych. Kryminalni niezwłocznie podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawców czynu i wytypowali dwóch mężczyzn, którzy już wcześniej dokonywali kradzieży jednośladów. Złodzieje to 20 i 16-latek, który jak się okazało był poszukiwany w związku z samowolnym oddaleniem się z ośrodka wychowawczego, przyznali się do kradzieży i zgodnie potwierdzili, że chcieli go sprzedać. Ostatecznie pojazd wrócił do właścicielki, a złodzieje odpowiedzą przed sądem za swoje czyny.
    O losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny, natomiast 20-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
    Skuteczne działanie łaskich policjantów spotkało się z uznaniem pokrzywdzonej, która podziękowała Komendantowi za odzyskany motorower.

    asp. szt. Anna Piechota

    Udostępnij