• Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do niebezpiecznego zdarzenia na drodze. W poniedziałek na drodze wojewódzkiej 482 w miejscowości Orchów doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz rowerzysty. Do szpitala trafiła 44-letnia pasażerka forda oraz 49-letni rowerzysta, który jak się okazało był nietrzeźwy. Łascy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia oraz apelują o ostrożność!

  W poniedziałek, 28 listopada 2023 roku, o godzinie 13:40 na drodze wojewódzkiej 482 w miejscowości Orchów doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Według wstępnych ustaleń policjantów 20-letni kierujący BMW jechał od Zduńskiej Woli w kierunku Łasku. W pewnym momencie w trakcie wyprzedzania dwójki rowerzystów, jeden z nich rozpoczął manewr skrętu w lewo, uprzednio tego nie sygnalizując. W celu uniknięcia zderzenia z rowerzystą, 20-letni kierowca BMW zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki ford, którym kierowała 64-latka. W wyniku zdarzenia oraz poniesionych obrażeń 44-letnia pasażerka forda oraz 49-letni rowerzysta zostali przewiezieni do szpitala. Przez prawie dwie godziny ruch w miejscu zdarzenia był całkowicie zablokowany. Zostały zorganizowane objazdy. Pracujący na miejscu zdarzenia łascy policjanci wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Mundurowi przesłuchali świadków, a także zatrzymali dowody rejestracyjne od uszkodzonych aut. Wszystkich kierujących biorących udział w zdarzeniu przebadano na zawartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna kierujący rowerem jako jedyny okazał się być nietrzeźwy, miał niespełna 2 promile alkoholu. 

  Apelujemy o ostrożność na drogach. 

  Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne.

  Po raz kolejny, policjanci apelują o zachowanie trzeźwości na drodze. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Jazda w stanie nietrzeźwości jest zabroniona!

  sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski

  Udostępnij