• Jednym z ważnych działań policjantów jest zatrzymywanie osób poszukiwanych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko podczas jednej służby patrol prewencji zatrzymał dwóch mężczyzn poszukiwanych przez Sąd w Łasku.

    Do jednych z ustawowych zadań Policji należy poszukiwanie nie tylko osób zaginionych, ale również ściganie przestępców, za którymi wystawione są na przykład listy gończe i nakazy doprowadzenia. Do policjantów z łaskiej komendy niemal każdego dnia wpływają takie właśnie dokumenty, na podstawie których funkcjonariusze prowadzą działania mające na celu ujawnianie miejsc pobytu takich właśnie osób oraz ich zatrzymanie.

    W miniony wtorek, 28 marca 2023 roku, funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego łaskiej komendy zatrzymali 35 i 50-latka. Najpierw podczas patrolowania terenu gminy Buczek w godzinach popołudniowych wylegitymowali 50-latka. Jak się okazało mężczyzna poszukiwany był przez łaski sąd do odbycia kary zastępczej. Niespełna 2,5 godziny później, ten sam patrol na terenie gminy Łask wylegitymował 35-latka. Szybko wyszło na jaw, że on także jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Łasku. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Zgodnie z dyspozycją wymiaru sprawiedliwości w dniu 29 marca 2023 roku trafili do zakładu karnego, gdzie odbędą zasłużoną karę. 

    Pomimo tego, że sposobów i metod ukrywania się osób jest dużo, to efekty pracy pokazują, że funkcjonariusze zatrzymują kolejnych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Jedni zatrzymywani są w miejscach zamieszkania, inni „wpadają” podczas legitymowania czy przeprowadzanych interwencji. Zdarzają się przypadki, gdy poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby. Często jest to żmudna i skomplikowana praca, ponieważ osoby ukrywające się robią wszystko, aby nie dać się zatrzymać. Jednym z ważnych działań policji jest przecież zatrzymywanie osób poszukiwanych, tak, aby takie osoby nie uniknęły odpowiedzialności karnej.

    asp. szt. Katarzyna Staśkowska

    Udostępnij