• Nadejście wiosny to doskonała okazja nie tylko na uporządkowanie swojej przestrzeni, ale również na małą rewitalizację. Odpowiednio dobrane dekoracje nadadzą wnętrzom wyjątkowego charakteru. Nie trzeba się wcale wykosztowywać na najnowsze i najmodniejsze dodatki – te proste, domowe sposoby pozwolą Ci na piękne udekorowanie swojego mieszkania bez jednoczesnego uszczuplania Twojego portfela.

  Nadejście wiosny to doskonała okazja nie tylko na uporządkowanie swojej przestrzeni, ale również na małą rewitalizację. Odpowiednio dobrane dekoracje nadadzą wnętrzom wyjątkowego charakteru. Nie trzeba się wcale wykosztowywać na najnowsze i najmodniejsze dodatki – te proste, domowe sposoby pozwolą Ci na piękne udekorowanie swojego mieszkania bez jednoczesnego uszczuplania Twojego portfela.

  Każdy może mieć piękną przestrzeń

  Wszyscy chcemy, aby nasza przestrzeń do życia była jedyna w swoim rodzaju i odzwierciedlała nasze gusta, wrażliwości oraz naszą własną, niepowtarzalną historie. Często jednak ograniczamy się myślą, że dobrze wyglądające mieszkanie wymaga wydania krocia na odpowiedni wystrój – nic bardziej mylnego. Jeśli myślisz, że dopiero gruntowny remont, nowiutkie drzwi i okna oraz całkowite przemeblowanie pozwolą Ci odmienić swoje wnętrza, to uspokajamy: istnieją prostsze i o wiele tańsze sposoby. Dobranie odpowiednich dekoracji może wydawać się jedynie zmianą kilku detali, ale przy odpowiedniej strategii proste dodatki są w stanie całkowicie odmienić daną przestrzeń. Przedstawiamy jedynie kilka z setek różnych pomysłów na dodanie swojemu mieszkaniu nieco szyku i ciepła.

  Rośliny – prosty sposób na ożywienie wnętrza

  Wiosna to czas rozkwitu i żywotności, a nic nie przekazuje tej myśli lepiej, niż zadbane, zielone rośliny. Wystarczy jedynie kilka roślinek, aby nie tylko nadać Twoim wnętrzom koloru, ale i poprawić jakość powietrza. Dodanie zieleni do swojego mieszkania może wydawać się niepozorną zmianą, ale od razu sprawi, że Twoja przestrzeń będzie tętnić życiem. Jeśli boisz się tego, że zapomnisz o regularnym podlewaniu, to wybierz na początek mniej wymagające rośliny, które poradzą sobie, kiedy raz na jakiś czas nie dostaną potrzebnej ilości wody, takie jak zamiokulkas, sansewieria czy aloes. Długi, opadający bluszcz będzie świetnie wyglądał na wysokiej półce, a piękny skrzydłowiat dodatkowo świetnie będzie oczyszczał powietrze.

  Recykling – modny i odpowiedzialny

  Współcześnie coraz częściej mówi się o nadmiernej konsumpcji i niepotrzebnym kupowaniu. Zamiast biec do sklepu bo nowy najmodniejszy stolik czy szafkę lepiej poszukać na internetowych marketach mebli, którym możemy dać drugie życie. Pozwala to nie tylko na zakupienie pięknych antyków po bardzo okazyjnych cenach, ale również na wykazanie się kreatywnością i odrestaurowanie starego akcesorium. Dodatkowo inspiracji warto szukać w prostych przedmiotach wokół nas – wazony ze szklanych butelek lub stoliki z europalet czy wyglądają nowocześnie, nie kosztują nas nic i dodatkowo pozwalają nam wykazać się wyobraźnią.

  Przyozdób swoje ściany

  Pusta ściana rzadko kiedy wygląda dobrze – warto ją czymś zagospodarować. Opcji mamy bardzo dużo i większość z nich jest przyjazna dla naszych portfeli. Ciekawa może być kompozycja z różnych luster: mniejszych i większych, prostokątnych i okrągłych, ozdobnych lub prostych. Zawieszone na ścianie optycznie powiększają pomieszczenie, są intrygujące i dodają blasku. Obrazy to pewniak, który zawsze dobrze wygląda na ścianie: możesz zakupić ramki i wydrukować swoje ulubione dzieła na dobrej jakości papierze lub spróbować samodzielnie namalować coś, co przyozdobi Twoje wnętrze. Półki z różnorodnymi dodatkami również wyglądają świetnie: połóż na nich książki, antyki, swoje ulubione drobiazgi, pamiątki, ozdoby.

  Udostępnij