• Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym kilka lat temu uruchomiona została aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcamy do zapoznania się z narzędziem, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa. Sygnały nanoszone za pośrednictwem aplikacji przez mieszkańców naszego powiatu są na bieżąco weryfikowane przez policjantów z Łasku. Warto zauważyć, że od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu łaskiego naniesiono 2 944 zgłoszeń!

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to łatwa w obsłudze aplikacja dla każdego, która umożliwia w prosty i szybki sposób przekazać Policji spostrzeżenia na temat zagrożeń występujących w wybranym miejscu. Każdy zgłoszony przypadek jest rzetelnie weryfikowany przez mundurowych, którzy po potwierdzeniu zagrożenia, dążą do jego wyeliminowania. Za pomocą KMZB możesz powiadomić nas o jednym z 24 zagrożeń:

  W 2022 roku w powiecie łaskim na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa naniesiono 456 zgłoszeń z czego 323 (71%) zostało potwierdzonych. Dzięki zaangażowaniu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łasku i Komisariatu Policji w Widawie, aż 309 (96%) zagrożeń naniesionych w minionym roku zostało na tą chwilę wyeliminowanych. Najczęściej nanoszonymi zagrożeniami było:

  1. Przekraczanie dozwolonej prędkości – 176 zgłoszeń (70% potwierdzonych),

  2. Niewłaściwa infrastruktura drogowa – 105 (92% potwierdzonych),

  3. Nieprawidłowe parkowanie – 51 (64% potwierdzonych),

  4. Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 26 (73% potwierdzonych),

  5. Dzikie wysypiska śmieci – 26 (81% potwierdzonych).

  Analizując kategorie zgłoszeń, można zauważyć jak ważne dla użytkowników Mapy jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ponieważ najczęściej wskazywanym zagrożeniem na terenie powiatu łaskiego było przekraczanie dozwolonej prędkości, niewłaściwa infrastruktura drogowa oraz nieprawidłowe parkowanie

  Nieco mniej zgłoszeń odnotowano w przypadku spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz dzikich wysypisk śmieci.

  Na terenie działania naszej jednostki w roku 2022 poprzez aplikację KMB nie naniesiono żadnego zgłoszenia w kategorii: zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych, kłusownictwo oraz niestrzeżony przejazd kolejowy.

  Każde zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów i w przypadku potwierdzenia zagrożenia, podejmowane są działania mające na celu jego eliminację w jak najkrótszym czasie, jednakże w przypadku takich zagrożeń jak np.: niewłaściwa infrastruktura drogowa czy zła organizacja ruchu drogowego, termin ich eliminacji nie jest bezpośrednio zależny od Policji.

  Analizując zgłoszenia przekazywane przy pomocy narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa należy również pamiętać, że nie są to zgłoszenia zdarzeń o charakterze nagłym, które wymagają podjęcia działań w ramach interwencji, więc stanowią jedynie część faktycznie występujących zagrożeń, które na co dzień są eliminowane przez policjantów.

  Nie ma sprawnie działającej Policji bez współpracy ze społeczeństwem, dlatego zachęcamy do korzystania w sposób anonimowy z Mapy, gdzie możecie Państwo nanieść zauważone przez Was zagrożenia. My na pewno zareagujemy!

  Zgłoszenie na KMZB możesz nanieść TUTAJ ZACHĘCAMY!

  UWAGA! Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

  sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski

  źródło:kpplask

  Udostępnij

  1. The once per week regimen is perceived to be convenient and is preferred for many individuals, such as long term travelers and military personnel, as it reduces the amount of medication people have to carry and may require less vigilance to correctly adhere to prescription guidelines than daily malaria prophylactic drugs e propecia vs generic 2015 Nilotinib 28 homozygosity associated with increased risk of hyperbilirubinemia Singer et al

  Możliwość komentowania została wyłączona.