• Jadąc na stację kontroli, zazwyczaj staramy się przygotować auto, żeby bezproblemowo przejść przegląd, próbujemy ukryć mankamenty. Stresujemy się, czy się uda, czy będzie kolejny stempel?…

  Odpowiedzi na te pytania udzieli nam firma MAZICO OKRĘGOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW oraz KOMPLEKSOWY SERWIS SAMOCHODOWY.

  Przegląd okresowy samochodu jest niezwykle istotny dla bezpieczeństwa na drodze.

  W MAZICO sprawdzamy stan techniczny auta, między innymi hamulce, zawieszenie i inne podzespoły. Rzetelny przegląd gwarantuje bezpieczeństwo na drodze. Diagnosta przejmuje auto, przejeżdża przezrolki, wciska hamulecw podłogęi sprawdza moc hamowania. Zdarza się, że stare, skorodowane przewody hamulcowe pękają na przeglądzie i proszę uwierzyć, że jest toszczęście w nieszczęściu, bo co mogłoby się stać, gdyby kierowca stracił hamulce na drodze – mówi mgr inż. Paweł Ziarnowski, właściciel i diagnosta z MAZICO. – Wtedy wynik badania jest negatywny, właściciel pojazdu ma dwa tygodnie na usunięcie usterki. Jeśli zechce, może to zrobić u nas w firmie.

  Co na to kierowca?

  Zazwyczaj jest bardzo zadowolony. No, w końcu uratowaliśmy życie jemu czy też innemu użytkownikowi drogi i po naprawie może znowu cieszyć się sprawnym autem i ważnym przeglądem technicznym – odpowiada diagnosta.

  Potem sprawdzane jest zawieszenie, czy coś stuka, puka

  Tu nie chodzi o odgłosy. Wybite zawieszenie to luzy na układzie kierowniczym, samochód pływa po drodze, ściąga, źle się prowadzi. W Mazico sprawdzimy też sprawność układu wydechowego, czyli analizę spalin. Wszystkie usterki proponujemy usunąć jak najszybciej w naszym serwisie znajdującym się przy ulicy Partyzanckiej 83 w Pabianicach. Mamy krótkie terminy, jednego dnia sprawdzamy, co jest do wymiany, i zamawiamy części, na drugi wykonujemy zlecenie. Wymiana klocków tarcz hamulcowych, wahaczy czy tłumika to najczęściej godzina lub dwie, w MAZICO rzadko przetrzymujemy samochód dłużej. Mamy kilka stanowisk i zatrudniamy wielu mechaników, przez co auta robimy szybko – przekonuje Paweł Ziarnowski.

  Czasem diagnosta skieruje na wymianę szyby czołowej. Dlaczego?

  Jeśli patrzymy przez pękniętą szybę czołową, może nas oślepić, zakrzywić obraz, przez co możemy mieć ograniczoną zdolność jasnej oceny sytuacji na drodze. W MAZICO oferujemy zarówno szyby markowe, jak i tańsze zamienniki. Zawsze potrafimy dobrać produkt, tak aby spełnił oczekiwanie klienta.

  Kolejna rzecz, która jest sprawdzana przez diagnostę, to światła.

  – W MAZICO sprawdzamy i regulujemy darmo! Sprawne i odpowiednio ustawione światła to podstawa bezpiecznej jazdy. Można zarówno słabo widzieć, jak i oślepiać innych kierowców. Po wizycie w MAZICO nie musisz się bać drogowej kontroli świateł i wysokiego mandatu, wszystko ustawimy jak należy – dodaje diagnosta.

  W MAZICO mamy Okręgową Stację Kontroli

  Zapraszamy TIRY, samochody dostawcze, naczepy, przyczepy, ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, pojazdy specjalne, taksówki, karetki itd. Wykonujemy przeglądy haków holowniczych i VAT-1, czyli badanie umożliwiające pełen odpis podatku VAT na pojeździe. Po przeglądzie okresowym kierowca może liczyć na upominek płyn do spryskiwaczy. Znamy się na szybach samochodowych i wiemy, jak jest to ważne, aby mieć czystą szybę, dlatego płyn do spryskiwaczy rozdajemy klientom darmo! – zachęca Paweł Ziarnowski.

  MAZICO istnieje na rynku motoryzacyjnym już od ponad 30 lat.

  W firmie zawsze stawialiśmy na fachowość, jakość i bezpieczeństwo. Zapraszamy na przeglądy okresowe, montaż szyb, haków holowniczych, naprawy zawieszeń, układu hamulcowego, układu wydechowego czy na serwis przyczepy. Oferujemy przystępne ceny i fachową obsługę oraz rzetelną i uczciwą naprawę.

  Uwaga, na hasło Nowe Życie Pabianic do końca stycznia 2023 MAZICO proponuje korzystne RABATY!

  Zapraszamy

  Pabianice, Partyzancka 83

  tel. 500 622 066, 42 215 56 05

  www.mazico.pl

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  Możliwość komentowania została wyłączona.