• 33 tysiące razy ściągnięto już aplikację mobilną mZUS. Umożliwia ona szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczeniach dla rodziny, np. „500 plus” czy „Dobry start”.

  Aplikacja mZUS została uruchomiona 14 listopada tego roku. Od tego czasu złożono przez nią 1,5 tys. wniosków na około 2,1 tys. dzieci, w tym 628 wniosków „Dobry start” oraz 878 wniosków „500+”.Z aplikacji można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Jest do pobrania bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store.

  Aktualnie aplikacja mZUS przeznaczona jest dla osób, które mogą skorzystać ze świadczeń dla rodzin. W początkowym okresie funkcjonowania klienci mogą złożyć za jej pośrednictwem wnioski o świadczenie „Dobry start” i o świadczenie wychowawcze „Rodzina 500 plus”, czyli: DS-R, DS-O, DS-S oraz SW-R i SW-O – mówi Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

  W dalszej perspektywie aplikacja zostanie rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin, czyli o wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) i dofinansowanie do żłobków (DZ).

  Aby aktywować aplikację należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji. Bez posiadania profilu PUE nie można skorzystać z aplikacji – dodaje Kiełczyńska.

  Liczba zarejestrowanych profili na PUE ZUS przekroczyła 10,8 mln.

  Udostępnij