• Potrzebne środki finansowe zawsze pod ręką i nieoprocentowany kredyt w tradycyjnym banku – tak to możliwe! Pieniądze możesz mieć na wyciągnięcie ręki przez 7 dni w tygodniu o każdej porze, również nocą i w święta. Jest to możliwe dzięki korzystaniu z karty kredytowej. Daje ona nie tylko wygodny i niezawodny dostęp do pieniędzy w ramach przyznanego nam limitu, ale również możliwość uzyskania darmowej krótkoterminowej pożyczki. Jeśli więc jeszcze nie masz karty kredytowej, to zdecydowanie warto o nią wnioskować.

  3 powody, dla których warto wyrobić sobie kartę kredytową

  Jakie wymagania trzeba spełnić, aby otrzymać kartę kredytową? Są one podobne do tych, które obowiązują podczas starania się o kredyt w banku. Trzeba wypełnić wniosek o wydanie karty kredytowej, w którym bank zapyta nas o wysokość oraz źródło dochodów, oraz nasze zobowiązania finansowe. Na tej podstawie zostanie oceniona nasza zdolność kredytowa i zostaniemy poinformowani o maksymalnej kwocie limitu karty kredytowej, o jaką możemy wnioskować.

  Bardzo ważna jest także nasza historia kredytowa-  zostanie ona sprawdzone w BIK oraz rejestrze dłużników. Jeśli spełnimy wszystkie wymagania, to otrzymamy kartę z limitem, z której będziemy mogli dowolnie korzystać. Zobacz, dlaczego warto mieć kartę kredytową.

  Często wpadamy w panikę, gdy pojawiają się niespodziewane wydatki, a my nie mamy oszczędności. Ratunkiem w wielu trudnych sytuacjach może okazać się karta kredytowa.

  Zalety karty kredytowej to:

  Pieniądze masz zawsze pod ręką.

  Nagle w weekend rozbolał Cię ząb i musisz skorzystać z płatnej opieki lekarskiej? A może zespół Ci się ważny sprzęt domowy i pilnie musisz wezwać specjalistę, aby go naprawił? W takich sytuacjach bardzo przydaje się karta kredytowa.

  Dzięki niej potrzebne pieniądze są dla Ciebie dostępne w każdej chwili. Nie ma znaczenia to czy jest akurat weekend, święto, czy późny wieczór. Karta kredytowa podobnie jak karta debetowa do konta działa zawsze. Możesz z niej dowolnie korzystać w każdej sytuacji, oczywiście w ramach przyznanego Ci limitu. Jeśli go wyczerpiesz, to po prostu dalsze operacje płatnicze będą odrzucane. Kiedy oddasz wykorzystane środki, choćby w części, to będziesz mógł ponownie korzystać z karty.

  Kartą kredytową zapłacisz stacjonarnie i online, a także możesz nią wypłacić pieniądze z bankomatu.

  Okres bez odsetkowy = darmowa pożyczka

  Pożyczka w banku za darmo – czy to naprawdę możliwe? Tak! Dzięki karcie kredytowej zyskujesz nieoprocentowany krótkoterminowy kredyt. Możesz wykorzystać limit w całości lub w dowolnej części, a jeśli spłacisz go w ciągu tak zwanego okresu bez odsetkowego, który w zależności od banku wynosi 54-56 dni, to nie poniesiesz kosztów odsetek od pożyczonych pieniędzy.

  Jedyny koszt, jaki może zostać naliczony, to ubezpieczenie w wysokości proporcjonalnej do wykorzystanej kwoty z limitu karty. Jeśli Twoja karta nie jest ubezpieczona, to taka opłata nie zostanie Ci naliczona.

  Karta kredytowa jest więc naprawdę świetną alternatywą choćby dla szybkich pożyczek, czyli tak zwanych chwilówek. W ich przypadku również pożyczamy pieniądze na krótki czas, ale są to pożyczki bardzo wysoko oprocentowane, podczas gdy za pożyczenie takiej samej kwoty na ten sam czas na karcie kredytowej nie zapłacimy zupełnie nic. Oczywiście wymagania stawiane kredytobiorcom przez tradycyjne banki wydające karty kredytowe są o wiele wyższe niż te, które stawiają swoim klientom prywatne firmy pożyczkowe udzielające chwilówek.

  Dlatego warto zadbać o to, by mieć dobrą historię kredytową oraz dobrą zdolność kredytową, co zapewni nam pozytywne rozpatrzenie wniosku o kartę kredytową przez bank.

  Płacenie plastikiem – wygoda użytkowania i liczne bonusy

  Kolejnym plusem posiadania karty kredytowej jest wygoda jej użytkowania oraz dodatkowe bonusy i korzyści, z których możemy skorzystać choćby w ramach programów partnerskich i okresowych specjalnych promocji.

  Karta kredytowa jest niezawodnym i wygodnym środkiem płatniczym akceptowanym zarówno podczas płatności online, jak i stacjonarnie. Możemy nią płacić zbliżeniowo lub tradycyjnie. Co więcej, karty wcale nie musimy posiadać w formie plastikowej. Możemy korzystać z wirtualnej karty kredytowej, którą zapłacimy zbliżeniowo za pomocą naszego telefonu komórkowego.

  Ogromną zaletą aktywnego korzystania z karty kredytowej jest także to, że możemy za jej pośrednictwem brać udział w wielu ciekawych akcjach promocyjnych, dzięki którym na przykład uzyskamy zniżki na zakupy czy usługi. Często pojawiają się także różnego rodzaju loterie związane z użytkowaniem kart kredytowych, w których klienci banków mogą uzyskać zwrot wydanych środków lub wygrać cenne nagrody rzeczowe.

  Powody, dla których warto założyć kartę kredytową – wnioski

  Sprytne korzystanie z karty kredytowej może nam nawet pomoc pomnożyć swoje oszczędności. Jak to zrobić? Jeśli będziemy każdego miesiąca wpłacać swoją wypłatę na oprocentowane konto oszczędnościowe, a w tym czasie dokonywać codziennych płatności kartą kredytową, to z pewnością zyskamy. Przez 54-56 dni okresu bez odsetkowego karty kredytowej urosną nam odsetki od oszczędności. Wystarczy tylko pilnować terminu spłaty zadłużenia karty – kiedy on nadejdzie, po prostu przelewamy środki z konta oszczędnościowego na poczet spłaty limitu karty i nie jesteśmy obciążeni żadnymi kosztami z tytułu pożyczenia pieniędzy z karty.

  Udostępnij