• PGE umożliwia elektroniczne złożenie oświadczenia w ramach Tarczy Solidarnościowej i wydłuża pracę Biur Obsługi Klienta

  Do 30 listopada 2022 r. samorządy, MŚP i podmioty użyteczności publicznej powinny złożyć oświadczenie dot. maksymalnej ceny prądu. PGE Obrót, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, wprowadziła możliwość elektronicznego złożenia oświadczenia, co pozwoli na szybsze zrealizowanie formalności. Jednocześnie, do końca listopada, spółka wydłużyła pracę Biur Obsługi Klienta.

  Oświadczenie odbiorcy uprawnionego do zastosowania mechanizmu ceny maksymalnej należy złożyć do swojego sprzedawcy prądu. PGE Obrót, spółka z Grupy PGE, zachęca klientów, żeby robić to poprzez specjalnie przygotowany elektroniczny formularz dostępny na stronie www.gkpge.pl/oswiadczenie-msp-i-jst.

  Stawiamy na przyjazną obsługę. Biorąc pod uwagę zmiany prawne na rynku energii, naszym celem jest ułatwienie naszym klientom zrealizowanie formalności z tym związanych. Stąd nasze zaproszenie do korzystania z wygodnej oraz przejrzystej ścieżki elektronicznych formularzy. Ponadto, wydłużyliśmy czas pracy Biur Obsługi Klienta, żeby uprawnieni odbiorcy, którzy chcą złożyć oświadczenie, mogli sprawnie to zrobić. Przypominamy także, że gospodarstwa domowe, których dotyczy ten obowiązek nie muszą się spieszyć, ponieważ termin dla nich mija dopiero z końcem czerwca 2023 r. – mówi Paweł Majewski, prezes zarządu PGE Obrót.

  PGE Obrót informuje, że od 23.11.2022 r. do 30.11.2022 r. jej Biura Obsługi Klienta funkcjonują w wydłużonych godzinach, od 8:00 do 19:00. Jednocześnie zaznacza, że w godzinach od 16:00 do 19:00 przyjmowane są tylko oświadczenia w zakresie tarczy solidarnościowej.

  Wzór oświadczenia dostępny jest na stronie internetowej www.gkpge.pl. Dokument należy złożyć do 30 listopada 2022 r. W przypadku złożenia po tym terminie, cena maksymalna zastosowana zostanie od miesiąca następującego po miesiącu, w którym złożono oświadczenie.

  Udostępnij