• FESTIWAL MUZYKA ŚWIATA Koncert inaugurujący sezon artystyczny 2022/2023

  25 września 18:00

  Mogłoby się wydawać, że w temacie „opera” wszystko już zostało napisane, zagrane i zaśpiewane, i że współczesny jej wielbiciel może już tylko delektować się tym, co zagnieździło się w jego wdzięcznej pamięci… Otóż nic bardziej mylnego!  Opera we współczesnej rzeczywistości odnajduje się znakomicie, cięgle zaskakuje, budzi wiele emocji i zdobywa coraz to nowe rzesze sympatyków!

  I warto się o tym przekonać, a okazja ku temu znakomita: 56. sezon Teatru Wielkiego w Łodzi rozpoczynamy, bowiem wysmakowanym artystycznie koncertem Niezwykłe barwy świata opery, w którym każdy nie tylko znajdzie operowe coś dla siebie, ale także będzie miał okazję przekonać się jak operowi bohaterowie potrafią „wykręcać się” z niezwykle skomplikowanych sytuacji lub gmatwać je jeszcze bardziej, by w finale triumfować w brawurowych ariach i efektownych ansamblach.  Georges Bizet powiedział kiedyś, że: Gdyby na świecie nie było cudzołóstwa, fanatyzmu, zbrodni, zła i mocy nadprzyrodzonych, kompozytorzy nie mieliby, o czym pisać swoich oper. I chyba trudno nie przyznać racji znakomitemu twórcy Carmen Poławiaczy pereł.  W operze, bowiem zdarzyć może się wszystko. Tak będzie również podczas tego koncertu, który – mocno w to wierzymy – zachwyci i zaskoczy. Stałych wielbicieli – usatysfakcjonuje i spełni oczekiwania, a nowych – zachęci do dłuższego romansu z piękną muzyką i śpiewem. Postarają się o to znakomici artyści Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Maestro Tadeusza Kozłowskiego.

  A, że opera bez baletu, to trochę jak „szewc bez butów”, to i efektownych popisów tanecznych nie zabraknie!


  Będziemy serdecznie witać Państwa na pierwszym koncercie nowego sezonu artystycznego, który także dzięki Państwu – naszej Publiczności, ma szansę stać się wyjątkowym!

  Obsada:

  Arkadiusz Anyszka – baryton
  Bernadetta Grabias – mezzosopran
  Zenon Kowalski – baryton
  Patrycja Krzeszowska – sopran
  Olga Maroszek – mezzosopran
  Łukasz Motkowicz – baryton
  Hanna Okońska – sopran
  Paweł Skałuba – tenor
  Wojciech Strzelecki – tenor
  Dominik Sutowicz – tenor
  Robert Ulatowski – bas
  Joanna Woś – sopran
  Dorota Wójcik – sopran

  Balet, Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Maestro Tadeusza Kozłowskiego

  Prowadzenie koncertu – Arkadiusz Anyszka i Patrycja Krzeszowska  Zapraszamy!

  Udostępnij