• Od piątku, 12 sierpnia, do poniedziałku, 15 sierpnia, policjanci garnizonu łódzkiego przeprowadzą działania pod nazwą „Sierpniowy weekend 2022”. Działania poprzedzi  ogólnopolska akcja „Prędkość”.

    Mundurowi biorący udział w działaniach „Sierpniowy weekend 2022” będą pełnić służbę nieprzerwanie do poniedziałku, 15 sierpnia. W tym czasie na głównych ciągach komunikacyjnych i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy funkcjonariuszy w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory, które są doskonałym narzędziem w walce z piratami drogowymi.

    Funkcjonariusze będą podejmować interwencje wobec kierujących będących pod wpływem alkoholu, drobiazgowo będą sprawdzać, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy najmłodsi pasażerowie przewożeni są w fotelikach. Zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów. Policjanci będą również kontrolować ruch pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów – wylicza mł. asp. Aneta Błędniak-Kałka z wydziału ruchu drogowego KWP w Łodzi.

    Dziś, 12 sierpnia, w godz. 18.00 – 22.00 obowiązują ograniczenia ruchu pojazdów ciężarowych. Podobnie będzie jutro, 13 sierpnia, od 8.00 do 14.00 oraz 14 i 15 sierpnia (niedziela i poniedziałek) między 8.00 a 22.00.

    Nasilone kontrole policyjne mają nam przypomnieć o bezpiecznym zachowaniu na drodze. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów – dodaje funkcjonariuszka.

    Udostępnij